KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Hocacihan Mahallesi'nde sobalı 3 katlı apartman mahkeme kararyıla satılıktır (çoklu satış)

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944232
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
: 820
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/134 Satış
Muhammen Bedeli
:
591,920 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 11:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Karatay Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/134 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 20110 Ada, 7 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; konum olarak kuzeyinde bulunan Didem Sokağa ve güneyinde bulunan harici olan,D. Çelebi Sokaklara cephelidir.Taşınmazın Beyanlar hanesinde ; E3 harfli harfli Ev,E4 harfli Ev , E6harfli ev belirtmesi vardır. E3- HARFLİ KONUT: Hocacihan Mahallesi Didem Sokak No: 5 Selçuklu / KONYA adresindedir. İzbe halinde bodrum katta deposu , zemin katlı ve çatı arası depo mahiyetinde tek katlı olan taşınmaz sobalı olarak ısıtılmaktadır. 3 oda 1 giriş holü ile mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Odalarda yerler taban tahtası, duvarlar sıva üzeri plasitik boyalı, mutfak zemini mozaik, tezgah mermerden, dolaplar suntalamdan yapılmıştır. Banyo ve tuvalette yerler seramik, duvarlar tam boy fayans ile kapatılmıştır. Dış pencere doğramalarıPVCdışı demir korkulukludur. Meskenin zemin alanı brüt alanı 79,10 m² dir. E4- HARFLİ KONUTU: Hocacihan Mahallesi Didem Sokak No: 5A (3Eski) Selçuklu / KONYA adresindedir. İzbe halinde bodrum katta deposu , zemin katlı ve çatı arası depo mahiyetinde tek katlı olan taşınmaz sobalı olarak ısıtılmaktadır. 4 oda 1 giriş holü ile mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Odalarda yerler taban tahtası, duvarlar sıva üzeri plastik boyalı, mutfak zemini mozaik, tezgah mermeritten, dolaplar membranlı suntalamdan yapılmıştır. Banyo ve tuvalette yerler seramik, duvarlar tam boy fayans ile kaplanmıştır. Dış pencere doğramaları PVC dışı demir korkulukludur. Bahçesinde demir doğrama girişli 1 adet otoparkı mevcuttur. Çatı arası da depo mahiyetinde kullanılmaktadır. Bodrumunda izbe halinde deposu kullanımdadır.E6- HARFLİ KONUT: Hocacihan Mahallesi D.Çelebi Sokak No: 17 ve 17/ASelçuklu / KONYA adresindedir. 3 katlı olan taşınmaz sobalı olarak ısıtılmaktadır. Bodrum katında 2 oda ile 1.ve 2. Katında 3 oda 1 giriş holü ile mutfak banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Odalarda yerler zemin katta taban tahtası, 1. Katta laminant, duvarlar sıvalı üstü plastik boyalı, zemin katta mutfakta zemin mozaik, 1 katta mutfak dahil tüm yerler seramikten 1. Katta tezgah mermeritten, dolaplar sunta lamdan yapılmıştır. Banyo tuvalet zeminleri zemin katta mozaik, duvarlar yarım boy mozaik, 1. Katta yerler seramik, duvarlar yarım boy fayans ile kaplanmıştır. Dış pencere doğramaları PVC dışı demir korkulukludur. Her katın ayrı giriş yerleri vardır. Meskenlere giriş ayrı yererden yapılmaktadır.
Adresi : Hocacihan Mahallesi Didem Sokak No: 5 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 820,38 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Uygulama Planında Ayrık İkiz2 kat mesken sahasında kaldığı TAKS 0.25, KAKS 0.60, Ön bahçe mesafesi 5m, komşu bahçe mesafesi 3m olduğu İmar planı ve Tip İmar Yönetmeliği Hükümleri uygulanacağı belirtilmiştir. Parsel imar pasrelidir.DOP kesintisi yapılmıştır.
Kıymeti : 591.920,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Karatay Konya
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Işık mahallesi, 2230 Ada, 298 Parsel, Zemin kat 2 Bağımsız Bölüm numaralı dükkan nitelikli taşınmaz; güncel olarak eski motorlu araçlar sanayi içerisinde kalmakta olup Katikci sokağa cepheli konumdadır. Taşınmazın yakın çevresindeki bütün yapılaşmalar ticari olup, 30-40 yıllık yapılardır.Tek bölmeli bu işyeri içerisinde yerler beton-mozaik, duvarlar sıva üzeri boyalı, dış cephesi camlı demir doğramadandır.
Adresi : Fatih mahallesi, Katikçi Sokak No:56 Selçuklu KONYA
Yüzölçümü : 41,34 m2
Arsa Payı : 4/12
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Parsel kentsel dönüşüm ve gelişim alanı içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Karatay Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/134 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR