İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konak Karataş'ta bina mahkeme kararı ile satılıktır

İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023746
Şehir : İzmir / Konak
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 157
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
440,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:10
Satış Yeri
:
Azmir Bölge Adliye Mahkemesi Stadyum mero durağı karşısı D Blok 3 katta bulunan müzayede salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 1. Karataş Mah. 6658 Ada, 14 parsel nolu taşınmaz.
Satışa konu taşınmaz üzerinde iki ayrı yapı olup;
351 sokak No: 42 de bulunan bodrum+1 katlı yapının; Bordum katı depo olarak kullanılmakta olup, yapının dış cephesi mozaik sıva, doğramalar ahşap malzemeden yapılmış, ve demir koruganlı, giriş kapısı demir melzemeden yapılmıştır.Çatısı oluklu galvaniz saç malzeme ile örtülüdür.
351 sokak No: 42 de bulunan bodrum+1 katlı yapının Zemin katı : 3 oda salon, mutfak, banyo ve Wc'den ibarettir yaklaşık 70 m2 kullanım alanlıdır. Giriş kapısı demir,iç kapılar ile pencere doğramaları ahşap malzemeden yapılmıştır. Tavanlar kontrplak malzeme ile kaplı, mutfak fayans bankolu ve banko alt ve üstünde ahşap dolap ve raflar muvcuttur. Banyo döşemeleri seramik, duvarlar fayans malzeme ile kaplıdır. Klozet lavabo ve yıkanma yeri mevcuttur. Mutfaktan balkona çıkışı vardır.
351 sokak No: 44 de bulunan bodrum+1 ve 2 katlı yapı; Dış cephesi sıvalı ve badanalı olup, dış doğramaları alüminyum malzemeden yapılmış, bodrum kata ayrı bir yerden girişi olup,toplam 160 m2 kullanım alanlıdır.
Satışa konu taşınmaz meskun bölgededir. Cıvarında 1 ve 4 katlı binalar mevcuttur, İzmir Kız Lisesine yaklaşık 230 m2 İnönü caddesine takribi 350 m. mesafededir. Belediye ve Kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Barbaros mahallesi 351 sk. No: 52-44 Konak izmir adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 157 m2
Arsa Payı : Dosyasında
İmar Durumu : 1/100 ölçekli uygulama imar planına göre, taşınmazın konut alınında kaldığı bitişik nizam 3 katlı inşaata imarlıdır.
Kıymeti : 440.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Azmir Bölge Adliye Mahkemesi Stadyum mero durağı karşısı D Blok 3 katta bulunan müzayede salonunda -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR