İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak Güney Mahallesi'nde iki katlı ev icradan satılıktır

İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038806
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : GÜNEY MAH. / GÜRÇEŞME
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 2
: 144
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6030 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:50
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Z. Kat 9 Nolu Müzayede Salonu Bayraklı/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 18. İCRA DAİRESİ
2017/6030 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Konak İlçesi Güney Mah. Güney mevkii, 40949 ada, 6 parselde kayıtlı toplam 72+72=144.m2 alanlı, iki katlı ev vasıflı taşınmaz. Takibe konu taşınmaz tapu kaydına göre 2 katlı ev vasıflı olarak kayıtlı olup, üzerinde betonarme kolonlu, tuğla duvarlı, iki katlı, 2 mesken daireli, çatısı düz tesviye betonlu olarak inşa edilmiş bir yapının mevcut olduğu, zemin ve birinci katta yer alan mesken daireler, 2 oda, salon, mutfak, wc, banyodan ibaret olup iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri alüminyum doğramalı, dış pencereleri kısmen demir parmaklıklı, salon ve odaların yerleri ahşap, duvarları boya ve badanalı, mutfakta banko altı ve üstü ahşap mutfak dolaplı, mutfak, wc-banyo, duvarları miktarı kafi fayans kaplı, banyoda klozet, lavabo ve duş yeri yer almakta olup, elektrik ve suyu mevcut olan ana yapı 25-30 yıllık olup, %27 oranında yıpranmış vaziyettedir. 72 m2 taban inşaat inşaa alanlı ve toplam 144 m2 inşa alanlı olan yapının iskana açık durumda olduğu tespit edilmiştir. Dosya içerisinde bulunan Konak Belediyesi imar müdürlüğünün yazılarının tetkikinden tespit konusu taşınmazın imar planında kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında olup imar planı uygulamalarının durdurulmasına karar verilen saha içerisinde kalmakta olan imar durumlu olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın hali hazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının normal oluşu, her türlü belediye hizmetlerinden istifade ediş biçimi, çıkmak sokak cepheli oluşu, imar durumu kıymet taktiri aşamasında değerlendirilmiş olup, Taşınmazın50 mt ilerisinde boğaziçi caddesi, 70 mt ilerisinde emirler caddesi, 660 mt ilerisinde Mustafa Kemal İ.O, 370 mt ilerisinde Turgut Reis İ.O yer almaktadır.
Adresi : Güney Mah. 2371 Sok. No:5/1 Konak İzmir
Yüzölçümü : 72+72=144 m2
Arsa Payı : --
İmar Durumu :Kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında olup imar planı
uygulamalarının durdurulmasına karar verilen saha içerisinde kalmakta
olan imar durumlu olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Z. Kat 9 Nolu Müzayede Salonu Bayraklı/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6030 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR