İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konak 2. Sultaniye mahallesinde bina mahkeme kararıyla satılıktır

İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890965
Şehir : İzmir / Konak
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/21 Satış
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi Mezat Salonu- G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 2. Sultaniye Mah. 2934 Ada, 66 Parsel nolu taşınmaz. Taşınmaz, Kocatepe Mah. İ567 Sk. No: 13-15 konak İzmir adresinde 3 katlı + 1 katlı 3. Sınıf A grubu yapı tarzında, betonarme karkas olarak inşa edilen 13 ve 15 kapı nolu taşınmazlardır.Taşınmazın üzerinde bitişik olarak inşa edilmiş kuzey tarafta 1 ad. 3 katlı (13 kapı nolu) güney taraftave hemen bitişiğinde inşa edilmiş tek katlı (15 kapı nolu) mesken olarak kullanılan binalar mevcuttur.
13 Kapı nolu 3 katlı taşınmazın Zemin katı: 2 oda, salon, mutfak, banyo ve Wc mevcut olup yaklaşık 75 m2 kullanım alanlıdır. Döşemeler seramik malzeme ile kaplıdır. Tavan ve duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap malzemeden yapılmıştır. Ahşap raflı mutfağı ile duş fıskiyelive lavabolu banyosu vardır. Wc'si dışarda bahçede yer almaktadır. Elektrik ve suyu mevcut olup, kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Soba ısıtmalıdır. Daire çok bakımsız vaziyettedir. Bütün duvarlar rutubet içerisinde ve sıvalırı kabarmış durumdadır.
13 Kapı nolu 3 katlı taşınmazın 1. Kat: 3 oda, salon, mutfak, banyo ve Wc'den ibaret olup 90 m2 kullanım alanlıdır. Salon+oda döşemeleri laminat, diğer yerler karo plaka ve Pvc malzeme ile kaplıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap, tavan ve duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Mutfak fayans kaplı bankolu, alt ve üstü ahşap dolaplıdır. Duş fıskiyeli ve lavabolu banyosu mevcuttur. Lavabo alafranga tuvaleti ayrı yerdedir. Soba ısıtmalıdır, elektrik ve suyu mevcuttur. Kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
13 Kapı nolu 3 katlı taşınmazın 2. Kat: 3 oda, salon, mutfak, banyo ve Wc'den ibaret olup 90 m2 kullanım alanlıdır. Bütün döşemeler pvc kaplıdır.Kapı ve pencere doğramaları ahşap, tavan ve duvarlar sıvalıve badanalıdır. Mutfak fayans kaplı bankolu, alt ve üstü ahşap dolaplıdır. Duş fıksiyeli ve lavabolu banyosu mevcuttur. Lavabo alafranga tuvaleti ayrı yerdedir. Soba ısıtmalıdır, elektrik ve suyu mevcuttur. Kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
15 Kapı nolu 1 katlı taşınmaz: girişinde koridor, koridor sonunda banyo/tuvalet, girişte sağda sırası ile 2 oda hacimlerinden ibaret olup kaklaşık 55 m2 toplam brüt inşaat alınlı olup, giriş kapısı demir malzemeden yapıldığı, pencereler ahşap ve önlerinde demir parmaklıklar bulunmaktadır. İç kapılar ahşap malzemeden yapılmış zeminler seramik malzemeile kaplıdır. Koridorun sonunda granit bankolu, banko altında ve üzerinde çıkma hazır mutfak dolapları mevcuttur. Tuvalet kısmında klozet ve lavabosu mevcuttur.
Satışa konu bina meskun belgede yer almakta olup, 567 sokağın doğu tarafında yer almaktadır. Cıvarında 1-3 katlı mesken niteliğinde binalar bulunmaktadır. Batı tarafında ve yaklaşık 150m mesafede Konak Halk Eğitim merkezi, Rakım Erkutlu caddesine takribi 125 m İnönü caddesine yaklaşık 300 m. mesafede yer almaktadır. Taşınmaz alışveriş merkezlerine yakın mesafededir. Belediye ve Kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Kocatepe mah. 567 Sk. No: 13/15 Konak İZMİR.
Yüzölçümü : 150,62 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imara planına göre konut alanında kalmakta olup nizam 3 kat imarlıdır. İmar kanunun 18 maddesine tabidir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 46 parsele 7.56 m. Tecavüzü vardır.
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi Mezat Salonu- G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR