KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Başiskele'de 264 m² bina icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047018
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : DÖNGEL MAH. / BAŞİSKELE
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 264
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2132 Talimat
Muhammen Bedeli
:
615,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2132 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 277 Ada, 10 Parsel, Ş.DÖNGEL Mahalle, Başiskele ilçesi Barbaros(tapuda Ş.Döngel) mahallesi, Milli hakimiyet caddesi n0 :41 adresinde 277 ada 10 parsel de yer almaktadır. Başiskele İlçe merkezine yakın bir konumda konumlanmıştır. Çevresinde günlük temel ve sosyal ihtiyaçların giderilebileceği alanlar mevcut olup, anılan taşınmaza toplu taşıma araçları ile de her zaman ulaşmak mümkündür. Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Konu taşınmazın çevresi yaklaşık %85 yapılaşmasını tamamlamış olup, bölgenin konut alanında giderek geliştiği görülmüş olup daha da gelişeceği düşünülmektedir. Bölge genellikle 3-4 katlı binalardan oluşmaktadır. Bölgede konutlara hizmet edecek kadar sosyal ve ticari alanlar mevcuttur. Ana taşınmazın özellikleri : Değerlemeye konusu 548m² yüz ölçümlü 277 ada da 10 nolu parseldir. Taşınmazın bulunduğu parsel kısmen dikdörtgen amorf geometrik şekle sahiptir. Konu parselin güney cephesi Milli hakimiyet caddesi yaklaşık 35 m doğu cephesi Çalık sokağa yaklaşık 13 m cepheli olup, diğer cepheleri komşu parseller ile sınırlıdır. Parselin üzerinde projesi ve ruhsatı bulunmayan iki katlı 3/A yapı sınıfında yaklaşık 25 yıllık 132 m2 taban alanlı 2 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Konu bina zemin katta3 oda +antre + wc +banyo +mutfakhacimleri,1 .kat ise 3 oda ,hol ve banyo hacimlerinden oluşmakta olup 264 m2 hacimlidir. Konu binanın projesi ve ruhsatı bulunmamaktadır.. Konu binanın giriş kapısı ahşap , iç kapıları ahşap, pencere doğramaları ahşap. Salon ve oda zeminleri laminant, duvarları plastik boyalı,banyo duvar ve zeminleri seramik kaplamalı, mutfak zeminleri ve tezgâh arası seramik, diğer duvarları plastik boyalıdır. Mutfakta mdf mutfak dolabı takılmış, diğer vitrifiyeleri tamdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz ile sağlanmaktadır. İmar ve Ruhsat durumu: Başiskele Belediyesinden alınan 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planın da ayrık nizam, 3 kat, Taks: 0,40 Kaks: 1,20, meskun konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Barbaros Mah. Milli Hakimiyet Cad. No:41 Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 548 m2
İmar Durumu : Uygulama imar planında ayrık nizam, 3 kat, Taks:0,40 Kaks:1,20 meskun konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 615.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2132 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR