KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kilis/Şıhabdullah Mahallesi'nde bina icradan satılıktır

KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927559
Şehir : Kilis / Merkez
Semt-Mahalle : ŞIH ABDULLAH MAH. / KİLİS
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
: 485
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/722 Esas
Muhammen Bedeli
:
317303 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİLİS
İCRA DAİRESİ

2018/722 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İl, Merkez İlçe, ŞIHABDULLAH Mahallesi, 99 Ada, 5 Parsel, Taşınmaz tapuda her ne kadar avlulu kargir ev olarak görünse de taşınmaz üzerinde 4 katlı bir yapı olduğu tespit edilmiştir. Toplam inşaat alanı 485,00 m² olan yapıda zemin kat garaj ve depo 1-2-3 katlar 3 oda, antre, mutfak, banyo, wc-lav oluşmaktadır. Taşınmazda yerler karo duvarlar sıvalı ve boyalı, pencereler pvc, kapılar ahşaptır. Taşınmazın teras bölümünde 20,00 m2 depo olarak kullanılan bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın dış cephesi 3. kat hariç sıvalı ve boyalıdır. Yapı yaklaşık 20-25 yıllık olup; yapının eksiklik ve yıpranma payı % 30 dur.Taşınmaz konum Sanatkarlar sokak üzerinde olup, Şehir merkezine yaklaşık 550 metre, dere boyu caddesine yaklaşık 100 metre, Kilis Mehmet Uluğcan Orta Okuluna 15 metre, olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Şıhabdullah Mah. Sanatkarlar Sokak No:23 Merkez / KİLİS
Yüzölçümü : 115,01 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Bitişik nizam 3 kat olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 317.303,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1- Kilis Aile Mahkemesinin 2018/109 E. sayılı dosyasından ihtiyati tedbir şerhi vardır
2-2. derece Askeri yasak bölge İçerisinde Kalmaktadır.
3-Aile konutu şerhi vardır.
4-Haciz ve ipotek
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/722 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR