BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel/Erdoğan'da üç katlı bina icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996473
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : ERDOĞAN MAH. / KESTEL
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 286
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/415 ESAS
Muhammen Bedeli
:
238,900 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
08.08.2019 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA15. İCRA DAİRESİ
2018/415 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:Bursa İli, Kestel İlçesi, Erdoğan Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 0 ada, 1386 parsel sayılı ve 286,00 m2. miktarlı Tarla vasıflı taşınmazın tamamı 238.900,00TL muhammen bedel ve %8 KDV oranı ile satışa sunulmuştur.
ÖZELLİKLERİ: Bursa İli, Kestel İlçesi, Erdoğan Mahallesi, Güngör Sokak, no: 5 adresindeki 286,00 m2. miktarlı ve tarla vasıflı parsel ile bu parselin bir kısmı üzerine zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet mesken binasından ibarettir. Taşınmaz, mahalle yerleşik birimleri merkezinden (camiden) kuzeydoğu istikametine doğru, kuş uçuşu olarak 380,00 metre mesafede yer almaktadır. Parselin bina haricinde kalan kısımları, binanın ön (batı) cephesinde bahçe olarak bırakılmış olup, bahçenin içerisinde zirai gelir getirecek herhangi bir tarımsal ürün bulunmamaktadır.
Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1 er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 2 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları kaplamasız ve korkuluksuz, dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri alüminyum sandwich paneller ile örtülüdür. Yerinde yapılan ölçümlerine göre, binanın zemin katının inşaat taban alanı 114,00 m2. ve normal katların beherinin 118,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; 114,00+(2 kat*118,00) = 350,00 m2. dir.
Halihazırda, zemin kattaki daire ve 1. normal kattaki daire mesken amaçlı olarak kullanılmakla birlikte, 2. normal kattaki daire boş durumundadır. Daireler, yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde birbirleri ile benzer yapılmış olup, beher daire 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmişlerdir. Salon ve odaların tabanları beton üzeri halı, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümlerinde, üzerleri granit mermer kaplı tezgah mevcut olmakla birlikte alt ve üst kısımlarının dolapları bulunmamaktadır. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş kapıları çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Daireler odun veya kömür sobası ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 1 veya 2 katlı bahçeli binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Kestel İlçe ve Bursa Şehir Merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri mevcuttur.
İMAR DURUMU : Bursa İli, Kestel İlçesi, Erdoğan Mahallesi, 1386 parsel, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kestel Doğu Planlama Bölgesi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına göre, tarımsal niteliği korunacak alanlarda kalmaktadır.
Kıymeti : 238.900,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 08/08/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/415 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR