KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de üç katlı betonarme ev ve arsası icradan satılıktır

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001428
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : SELÇUKLU MAH. / BATTALGAZİ
Kat Sayısı : 3
: 209
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 23.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15268 Esas
Muhammen Bedeli
:
337,844 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2017/15268 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, 3.ESKİŞEHİR Mahallesi, 3818 Ada, 17 Parsel de kayıtlı 209,00 m2 yüzölçümlü üç katlı betonarme ev ve arsası niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışı yapılacak olan taşınmaz üç katlı olup; zemin kat, 1. normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. Taşınmaz montalamalı, çatılı ve ısınma doğalgaz kombilidir. Yapıda her katta ayrı birer daire yer almaktadır. Bahçe etrafı beton duvarlar ile çevrili olup, bahçe kapısı ferforje demir kapıdır. Yapının toplam inşaat alanı 354,00 m2 ' dir. Zemin katta bulunan dairenin; dış kapısı ve aç kapıları ahşap press, pencereler pvc doğramadır. Yapıda salon, üç oda, mutfak, antre, banyo ve tuvalet yer almaktadır. Dairedeki zeminlerin tamamı şap beton olarak bırakılmış, duvarları ise sıva üzeri iç cephe boyası ile boyanmıştır. 1. katta bulunan daire; dış kapısı çelik, iç kapılar ise ahşep press ve pencereleri ahşap doğramadır. Salon, üç oda, mutfak, antre , banyo, tuvalet ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Yapının salon ile oda zeminleri laminat parke, geri kalan zeminler ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları fayans kaplama olup, geri kalan duvarlar sıva üzeri boyadır. Çatı katı; 3 oda, salon, mutfak, banyo, antre, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ise pvc doğramadır. Salon, odalar, mutfak ve antre zeminleri laminat parke; banyo ve tuvalet zeminleri şap betondur. Tüm duvarlar sıva üzeri iç cephe boyası ile boyalıdır. Salonun bir cephesi duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Bazı odaların tavanları çatıkatı olması sebebiyle eğimlidir.
Adresi : Selçuklu Mahallesi, Coşkun Sokak, No:12 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 209 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 2 katlı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 337.844,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydına olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR