KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945596
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Kat Sayısı : 9 +
Bir Kattaki Daire : 4
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
: 147
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11052 Esas
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2016/11052 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Melikgazi Mahallesi 854 Ada, 1265 Parsel,32 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmaktadır. Şehir meydanına yaklaşık 3.000m. uzaklıktadır. Alışveriş merkezleri, cami, okul, ve sağlık kurumlarına yakın konumdadır. Ana yapı betonarme karkas olup bodrum, zemin,13 normal kattan oluşmaktadır. Binanın etrafı beton duvarlar ile çevrili olup kuzeydoğu cephesinde zemini kilitli parke taşı ile döşeli otopark bulunmakta yapının ana giriş kapısı güneybatı cepheye bakmaktadır.Binanın ana kapısı sensörlü alüminyum doğrama olup 7 adet mermer kaplama merdiven ile ulaşılmaktadır. Giriş holünde sensörlü alüminyum doğrama rüzgarlık kapısı bulunmakta, giriş hol zemini ile duvarlar mermer kaplama tavanı ise alçıpan ile ters tavandır. Yapının her katında dört daire toplam elli altı mesken vardır. Yapı çatılıçift asansörlü dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapı yaklaşık olarak 18-20 yıllıktır. Satış konusu daire yedinci katta olup brüt alanı 200 m2 net alanı 147 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. 4 oda, salon, mutfak, antre, banyo, ebeveyn banyo, tuvalet, lavabove üç balkondan oluşmaktadır. Taşınmazda salon ve odaların zemini ahşap parke geri kalan antre ile mutfak zeminleri mermer ıslak hacimli yerler seramik kaplamadır.Tuvalet ve banyo duvarları tavana fayans diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Odalar salon veve mutfak tavanlarında kenar ve orta göbek kısmı kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelikiç kapılar ahşap press ve pencereler ise ahşap görünümlü ısıcamlı pvc doğramadır. Mutfak tezgahı çimstone olup üstünde ve altında laminant dolaplar mevcuttur. Mutfak üst dolabı ile tezgah arasındaki duvar cam seramik kaplıdır.Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Mutfak balkonu pvc ile kapatılmıştır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kuzeydoğu cephelidir.
Adresi : Melikgazi Mahallesi, Bademli Sokak Gökışığı Sitesi No: 9/32Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 3.633 m2
Arsa Payı : 6/336
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 10 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.( Haciz,İhtiyati haciz, İhtiyati tedbir şerhleri mevcuttur.)
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11052 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126,127) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(*) Gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR