TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Tosya'da 3 katlı bina ve arsası icradan satılıktır

TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127652
Şehir : Kastamonu / Tosya
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / TOSYA
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 3306
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/454 Talimat
Muhammen Bedeli
:
973,539 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Tosya Belediye Başkanlığı Meclis Salonu Cumhuriyet Meydanı No:8 Tosya Kastamonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOSYA İCRA DAİRESİ
2018/454 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Tosya İlçe, 1225 Ada, 3 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Yazıçam Mevkii, hali ve bor arazi vasfında taşınmazdır. Taşınmaz ulaşım kolaylığı açısından az tercih edilen bölgede, teknik altyapı hizmetleri tamamlanmamış olup,resmi kurumlar, terminal, pazara ve bankalara 5 km mesafededir. Üzerinde bulunan 3 Katlı betonarme bina yapı tekniğinde,zemin katta 3 oda, salon, mutfak, lavabo, wc, antre hol ve balkon mevcut,mesken brüt 150 m² kullanım alanlı,2. Katta 2 oda, salon, mutfak banyo, lavabo wc,ve teras bölümleri bulunan mesken brüt 150 m² kullanım alanlı olmak üzere toplam bina 450 m² kullanım alanlı olarak yapılmıştır. Merdivenlerde basamak ve sahanlıklar mermer kaplama, bina giriş kapısı, merdiven ve korkulukları demir doğrama, ahşap iskeletli çatı üzerine kiremit kaplama, dış cephe sıva ve boyalıdır. Asansör bulunmamakta olup, sobalı ısınma mevcuttur. Salon ve oda zeminleri parke kaplama, ıslak zeminler seramik, duvarlarda fayans kaplama,elektrik, su, kanalizasyon ve sobalı ısıtma bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde çeşitli sayı ve yaşlarda, ceviz, armut, şeftali ağaçları mevcuttur. Taşınmazın kıymeti Tosya İcra Hukuk Mahkemesinin 2019/3 Esas ve 2019/29 Karar sayılı ilamı ile belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 3.306,55 m²
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Belediye İmar alanı dışında.
Kıymeti : 973.539,07 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :T. İş Bankasına ait ipotek şerhi mevcutttur.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri :Tosya Belediye Başkanlığı Meclis Salonu Cumhuriyet Meydanı No:8 Tosya Kastamonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/454 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR