KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe/Çiftlik Mahallesi'nde 3 katlı bina icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094961
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 594
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5359 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
702,048 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/5359 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 5130 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, Kocaeli İli, Kartepeilçesi, Çiftlikmahallesi, - ada 5130 parsel sayılı taşınmaz
Kıymet takdiri istenen taşınmaz, Kartepe Belediyesi yerleşim olarak Emekevler mahallesi sınırları içinde, 100. Yıl caddesinin doğusunda, Cengiz Topel caddesinin kuzey-doğusundaKerem sokak No=3 adresindedir. Parsel üzerinde 3 katlı bina bulunmaktadır. Betonarme-karkas yapı sistemi ile yapılan binanın tabanda kullanım alanı Fen bilirkişisinin 15-08-2019 tarihli tespitine göre tabanda 190,00 m², toplamda çıkmalarla birlikte 594,00 m2 dir.Bu binanınzemin katının bir kısmı giriş holu olarak ayrılmış geriye kalan kısmı natamam mesken olarak projelendirilmiş, pencere doğramaları PVC, yer döşemeleri seramik kaplamadır. 1. Normal katta 2 adet mesken bulunmakta, meskenler 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo,wc, balkon şeklinde, yaşam mahallerinin yer döşemeleri ahşap lambri , ıslak hacimler kalebodur, ısıtmaları doğalgaz kombi,pencere doğramaları PVC doğramadır. 2. Katta 2 adet mesken bulunmakta, bu meskenlerden doğu taraftaki mesken 2 oda+salon+ mufak+wc+banyo+balkon, batı taraftaki mesken 3 oda+salon+mutfak +wc+banyo+ balkon şeklindedir. Bu meskenlerin yaşam mahallerinin yer döşemeleri ahşap lambri , ıslak hacimler kalebodur, pencere doğramaları PVC doğramadır.
Binada kat irtifakı veya kat mülkiyeti kurulu olmadığından arsa, ana binaya ayrı ayrı değerleme yapılmıştır. Tapoğrafik olarak düz bir zemine sahiptir. Tapu kaydında vasfı bahçeli kagir evdir.
Adresi : Kartepe Belediyesi yerleşim olarak Emekevler mahallesi sınırları içinde, 100. Yıl caddesinin doğusunda, Cengiz Topel caddesinin kuzey-doğusundaKerem sokak No=3 adresindedir.
Yüzölçümü : 300 m2
İmar Durumu : Kartepe Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar PlanındaKonut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. TAKS:0,40-KAKS:1,20 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min. 5,00 metre, yan bahçede min. 3,00 metredir.
Kıymeti : 708.048,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu ilan aynı zamanda elektronik ortamdaesatis.uyap.gov.tr adresinde ilan edilmiş olup, İİK.nun 127/2.maddesi uyarında tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçer,

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5359 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR