KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kars İstasyon Mah.de bodrum kat daire icradan satılıktır

KARS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181786
Şehir : Kars / Merkez
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / KARS
: 102

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2246 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 15:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARS
1. İCRA DAİRESİ
2019/2246 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kars İli Merkez İstasyon Mahallesi 180 Ada, 42 Parsel,Bodrum Kat ,19 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında mesken niteliklidir. Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göretaşınmaz ; bodrum+zemin+5 normal kattan oluşanbetonarma binadır. Bina yaklaşık 10-15yaşındadır. Tüm katları konut olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Çatısı ahşap oturtma çatı, çatı örtüsü galvanizli sacdır. Binanın ısınma sistemi doğalgaz kombidir. asansörlüdür. Bodrum katında sığınak ve depolar bulunmaktadır. Her katta 4 mesken vardır. Binanın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup, gerek belediye gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın olup, ulaşım kolay ve çok yönlüdür. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam altı kata müsait mesken bölgesinde kalmaktadır. Taşınmaz binanın bodrum katındadır. Kat irtifakı işlemleri tamamlanmış olup, mülkiyeti henüz yapılmamıştır. Taşınmazın açık adresi; İstasyon mahallesi muzaffer lekçuk caddesi erkoç apatrmanı no:13 Kat:bodrum Daire 19 merkez/kars'tır. Net kullanım alanı yaklaşık 102,1 m2'dir. Salon, oturma odası, çocuk odası yatak odası, mutfakwc , banyo ve antreden oluşmaktadır. Banyo ve tuvaletin yer kaplamalarıseramik, diğer mahallerin duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, yer döşeme kaplamaları laminan parkedir.Daire iç kapılarıpanel, dış kapı çelik, pencere doğramalarıbeyaz renkli pvc'dir .
Yüzölçümü : 681,56 m2
Arsa Payı : 15/390
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Kars Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kars İli, Merkez İstasyon Mahallesi 180 Ada, 42 Parsel bodrum kat , 20 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz tapu kaydında mesken niteliklidir. Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göretaşınmaz ; bodrum+zemin+5 normal kattan oluşanbetonarma binadır. Bina yaklaşık 10-15yaşındadır. Tüm katları konut olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Çatısı ahşap oturtma çatı, çatı örtüsü galvanizli sacdır. Binanın ısınma sistemi doğalgaz kombidir. asansörlüdür. Bodrum katında sığınak ve depolar bulunmaktadır. Her katta 4 mesken vardır. Binanın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup, gerek belediye gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın olup, ulaşım kolay ve çok yönlüdür. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam altı kata müsait mesken bölgesinde kalmaktadır. Taşınmaz binanın bodrum katındadır. Kat irtifakı işlemleri tamamlanmış olup, mülkiyeti henüz yapılmamıştır. Taşınmazın açık adresi; İstasyon mahallesi muzaffer lekçuk caddesi erkoç apatrmanı no:13 Kat:bodrum Daire 20 merkez/kars'tır. Net kullanım alanı yaklaşık 73,1 m2'dir. Oturma odası, çocuk odası yatak odası, mutfakwc , banyo ve antreden oluşmaktadır. Banyo ve tuvaletin yer kaplamalarıseramik, diğer mahallerin duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, yer döşeme kaplamaları laminant parkedir.Daire iç kapılarıpanel, dış kapı çelik, pencere doğramalarıbeyaz renkli pvc'dir .
Yüzölçümü : 681,56 m2
Arsa Payı : 15/390
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Kars Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kars İli, Merkez İstasyon Mahallesi 184 Ada, 41 Parsel,23 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz tapu kaydında mesken niteliklidir. Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göretaşınmaz ; bodrum+zemin+5 normal kattan oluşanbetonarme binadır. Bina yaklaşık 10-15yaşındadır. Tüm katları konut olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Çatısı ahşap oturtma çatı, çatı örtüsü galvanizli sacdır. Binanın ısınma sistemi doğalgaz kombidir. asansörlüdür. Bodrum katında sığınak ve depolar bulunmaktadır. Her katta 4 mesken vardır. Binanın bulunduğu bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış olup, gerek belediye gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın olup, ulaşım kolay ve çok yönlüdür. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam altı kata müsait mesken bölgesinde kalmaktadır. Taşınmaz binanınbeşinci katındadır. Kat irtifakı işlemleri tamamlanmış olup, mülkiyeti henüz yapılmamıştır. Taşınmazın açık adresi; İstasyon mahallesiKurban Ali ÇelikCaddesi, no:72 Kardelen Apt: K:5 D:23 Merkez/KARS.Net kullanım alanı yaklaşık 128,84 m2'dir. Salon, oturma odası, çocuk odası yatak odası, mutfak, balkon , hol , wc vebanyodan oluşmaktadır. Banyo ve tuvaletin yer kaplamalarıseramik, diğer mahallerin duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, yer döşeme kaplamaları laminan parkedir.Daire iç kapılarıpanel, dış kapı çelik, pencere doğramalarıbeyaz renkli pvc'dir .
Yüzölçümü : 1.332 m2
Arsa Payı : 20/480
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : Kars Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Açık arttırmaya katılmak isteyenlerin muhammen bedelin %20'si oranında nakit veya banka teminat mektubu vermeleri gerektiği, " İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince teminat banka hesabına yatırılması gerektiğinden, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR 650001500158007290516832 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2246 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

Arif KURAK
İcra Müdür Yardımcısı
133976
E-İmzalı

Not: Covid-19 Salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği satış sırasında maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilmesi gerekmektedir. Yine alınan tedbirler çerçevesinde teminat tutarlarının da yukarıda ilanda belirtilen iban nolu müdürlüğümüz hesabına dosya, ad-soyad ileada-parsel numarası belirtilerek yatırılmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR