BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Karesi/Maltepe'de 3 katlı kargir bina mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037502
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : MALTEPE MAH. / ATATÜRK
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 317
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/16 satış
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, Maltepe Mah. 11800 Ada, 9 Parsel no da kayıtlı (Atatürk Mah. 5135 Ada 11 nolu parsel eski tapu bilgileri) satışa konu taşınmazın bulunduğu bölgede 3 katlı yaşlı ve orta yaşlı yapılar bulunmaktadır, bölge yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi tüm altyapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır, şehir merkezine ulaşım yaya ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Parsel üzerinde zemin ve zemin üstü 2 kattan oluşan yığma kargir tarzda yapılmış bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi kısmen sıvalı ve boyalıdır, yapının üstü kısmen teras kısmen ahşap oturtma çatıdır.Bina asansörsüzdür, sobalıdır, her katta 1 daire olmak üzere toplam 3 adet daire bulunmaktadır. Zemin kattaki daire yaklaşık 50 seneliktir, 4 oda salon ve mutfaktan oluşmaktadır, banyo dışarıda wc avludadır, 3 odanın yer döşemesi tahta, 1 oda ve salonun yer yer döşemesi mozaiktir. Zemin üzeri 1.kattaki daire yaklaşık 35 seneliktir, 3 oda salon, mutfak ve banyodan oluşmaktadır, wc dışarıdadır, 3 oda ve salonun yerleri şap atılıdır, mutfak ve banyonun yer döşemeleri mozaik kaplıdır. Zemin üstü 2. kattaki daire yaklaşık 35 seneliktir, 3 oda salon, mutfak ve banyodan oluşmaktadır, wc dışarıdadır. 2 odanın yer döşemesi ahşap parke, salon 1 odanın yerleri şap atılıdır, mutfak ve banyonun yer döşemeleri mozaik kaplıdır. Binanın kapı ve pencere doğramaları ahşaptır.
Yüzölçümü : 317,97 m2
İmar Durumu : İmar parselidir. 3 kata müsadelidir, ayrık nizamdır, ön bahçe ve yan bahçe yapı yaklaşma mesafesi 3,00 m dir. Parsel konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR