İZMİR 10. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Karabağlar/Vatan Mahallesi'nde bina mahkemeden satılıktır

İZMİR 10. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01150925
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : VATAN MAH. / YEŞİLYURT
: 260
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 14.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2020 11:00
Satış Yeri
:
STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI,İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ D.BLOK KAT:3 MÜZAYEDE SALONU,ÇINARLI,KONAK/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
10. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/30 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Karabağlar ilçesi Vatan mahallesi Arapderesi mevkii 3238 ada 504 parselde kayıtlı 118,00 m2 arsa vasfında taşınmaz olup; Söz konusu taşınmaz 2 katlı ,zemin katında dükkan+daire ,1.katta ise 2 adet daire olarak kullanılan binadır.Bina %40 yıpranmalıdır.Taşınmaz zemin katta 120,00 m2,1.katta 120,00 m2 ve terasta 20 m2 olmak üzere toplam 260 ,00 m2 alanlıdır. Zemin kat dairede;Giriş ve çıkışlar 9057 sokaktan sağlanmakta olup kapı numarası 8'dir.Keşif gününde bu dairenin kilitli olması sebebiyle içeriye girilememiş olup 1.kat malikleri tarafından taşınmazın daha önce fırın olarak kullanıldığı 1 oda ve mutfak hacimlerinden ibaret olduğu bildirilmiştir.Zemin kat dükkan;Dükkana giriş ve çıkışlar 9055 sokaktan sağlanmakta olup kapı noL: 15/A'dır. Keşif gününde bu dükkanın kilitli olması nedeniyle içeri girilememiştir.Bina girişine göre sağ tarafta konumlu 1.kat daire;Bu daireye giriş ve çıkışlar 9055 sokaktan sağlanmakta olup kapı no:15'dir. Daire salon,mutfak,antre,2 oda banyo ve balkon hacimlerinden ibarettir.Zeminler salon ve odalarda laminat parke ve diğer hacimlerde ise seramik kaplıdır.Banyoda duvarlar fayans kaplı olup diğer hacimler ise sıvalı ve boyalıdır.Daire giriş kapısı ve iç kapılar panel ahşap kapıdır.Mutfakta dolaplar ahşap ve tezgah granittir. Banyoda duşakabin,hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır.Dış cephe doğramaları pvc malzemedir.Bina girişine göre sol tarafta konumlu 1.kat daire;bu daireye girişler ve çıkışlar 9055 sokaktan sağlanmakta olup kapı no :15'dir. Daire,salon,mutfak,antre,2 oda ,banyo ve WC hacimlerinden ibarettir.Zeminler salon,mutfak ve oda hacimlerinde laminat parke ve diğer hacimler ise seramik kaplıdır.Banyoda duvarlar fayans kaplı olup diğer hacimler ise sıvalı ve boyalıdır.Daire giriş kapısı ahşaptır.Mutfak ta dolaplar ahşap ve tezgah mermerittir. Dış cephe doğramaları pvc malzedir.Bu dairenin üst katına merdiven ile bağlantı bulunmakta olup dairenin bir kısmı yan taraftaki yapıdadır.Satışa konu taşınmaz meskun bölgederi. Taşınmaz Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi,Şehit Muzaffer Erdönmez İlkokulu,Polat Caddesi ,Yeşilyurt Ulu Cami ye yakın konumdadır.Belediye ve kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Ulaşım ve taşıma imkanları iyidir.
Adresi : Vatan mahallesi 9057 Sokak No:8 ve 9055 sokak no: 15,15/A.Karabağlar /İZMİR
Yüzölçümü : 118,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04/10/2019 tarih,E.22389 sayılı yazıları ile "Taşınmaz İmar Planında bir kısım park alanına bir kısım yola isabet etmektedir.Ancak imar uygulaması yapılacak ada dahilinde kaldığından İmar Kanunun 18.ve 23.maddelerine tabidir"yazmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı :Taşınmazın %20'si üzerinden %18,kalan kısımları için %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında beyanlar hanesinde "Lehdarı 9 Eylül Vergi Dairesi Müdürlüğü olan Diger(Konusu:Osman Özdemir'in v.i.v.ilişiği kesilmiştir).Tarih:13/11/2018 ,diğer,(Konusu: Veraset intikal vergi ilişiği kesilmemiştir,)Tarih-sayı,6875 Sayılı İmar Kanunun 11.Maddesi gereğince şerh,verildi.25/12/1964 YEV.6561 yazmaktadır,.yine tapu kaydında haciz gözükmektedir.
1. Satış Günü : 10/06/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 08/07/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI,İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ D.BLOK KAT:3 MÜZAYEDE SALONU,ÇINARLI,KONAK/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR