ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 410 m² 3 katlı bina icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01193569
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : ÇİÇEK MAH. / ELBİSTAN
: 410
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 20.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5120 Esas
Muhammen Bedeli
:
395,925 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/5120 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Çiçek Köyü, Uzunok Mevkii, 0 ada, 1686 nolu parselde, ÜÇ KATLI ÜÇ BAĞIMSIZ BÖLÜMLÜ vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Orhangazi Mahallesi, Sazak Sokak, No: 8 adresindedir. Taşınmaz, Kuba Camii?ne ve Zahire Pazarına 250, Ertuğrul Gazi İlkokuluna 300, Galericiler Sitesine 500 ve Sanayi Sitesine 600 metre kuş uçuşu mesafededir. Alt yapı imkanlarından yararlanması tam olup, ulaşım yakın mesafedeki ana cadde üzerinden 30 dk. ara ile geçen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Bölge gelişim göstermektedir.Taşınmazın ada parsel bazında yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Taşınmaz ÜÇ KATLI ÜÇ BAĞIMSIZ BÖLÜMLÜ vasfında olup, 410,00 m2 alana sahiptir. Parselin ortalama eni 15 metre ve ortalama uzunluğu yaklaşık 27 metredir. Taşınmaz düz bir alanda olup geometrik olarak şekilsizdir.Parsel üzerinde; 4 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Bina: bodrum kat + zemin kat+ 1. Normal kat + çekme kattan (2. Normal kat) oluşmaktadır. Binanın dışı plastik boyalı, üzeri saç çatılıdır. Güneyden ve kuzeyden iki ayrı girişi bulunmaktadır. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Kapıları ahşap, pencereleri pvc?dir. Zemini seramik, duvarları plastik boyalıdır. Binanın uzun zamandır kullanılmadığı, bu sebeple ciddi yıpranmaya uğradığı tespit edilmiştir. Taşınmazın net alanı 460 m2, bürüt alanı 525 m2 dir. İmar Durumu: Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut alanında, Ayrık nizam, 2 Kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 395.925,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5120 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR