İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kadıköy/Zühtüpaşa Mahallesi'nde bina icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965202
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : ZÜHTÜPAŞA MAH. / FENERYOLU
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/28 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, Zühtüpaşa Mahalle/Köy, 1042 Ada, 26 Parsel, 87,50 m2 yüz ölçümlü, arsa alanlı ve üzerinde ana taşınmazın tamamı. Kadıköy 17 nolu aile sağlığı merkezi şeklinde kullanılan binalı parsel olup parsel üzerinde mimarlık hizmetlerine esas III. Sınıf A grubu yapılardan olan, zemin kat + 1 normal kattan ibaret olan betonarme karkas bina sisteminde yaklaşık 42 yıl önce inşa edilmiş eğimli topoğrafik alana sahip arazi üzerinde kurulu bina vardır. Binanın dış yüzeyi sıva üzerine boyalı olup, binanın bulunduğu yer itibai ile araç yaya trafiği yoğun olan bölgededir. Binanın zemin katında ve müstakil merdivenlerle çıkılan 1. Normal katında aile sağlık merkezi şeklinde kullanım görülmüş, binanın zemin katında, odalardan bir tanesi acil odası olmak üzere 3 oda wc+lavbo, antre+koridor, merdiven altı depo olup, binanın 1. Normal katında ise antre+koridor,3 oda, banyo, mutfak tertibinden oluşmuş, odalar doktor odaları, hemşire odası, hasta muayene odaları olarak dizayn edilmiş, bazı odalar alçıpan duvar şeklinde ara duvar ile ikiye ayrılmış hale hazır kullanım hale getirilmiştir. Binanın zemin katında antre, koridor, ön tarafta bir oda, zemin katın arka bölümüne ise basamaklarla ulaşılmaktadır. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta istanbulun önemli bir bölgesinde olup ulaşım imkanı ise kolay olan bir bölgededir.
Adresi : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, Zühtüpaşa Mahalle, Bağdat Cad., Rüştiye Sok., No:14
İmar Durumu : 26 parsel sayılı yer, 11/05/2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, plan notu ve lejandı değişikliğine göre Y ençok: 15 kat, maxKAKS:2,07, max TAKS:0,35, ayrık nizam yapılanma şartlarında konut alanında kalmakta, ancak 26 parsel ölçüleri ve mevcut teşekkül nedeniyle mer-i plan şartlarında tek başına yapılaşamadığından plan notlarına göre H:12,50 m, 4 kat bitişik blok olarak konut fonksiyonunda yapılaşabileceği, ayrıca külter ve tabiat varlıklarını koruma yüksek kurulunun 05/11/1999 tarih, 664 sayılı ilke kararı gereği söz konusu 26 parsele komşu 25 parselde tescilli eski eser bulunduğundan kültür varlıklarını koruma bölge kurulundan görüş alınmadan uygulama yapılamaz.
Kıymeti : 1.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR