KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Mehmetalipaşa'da 2 katlı bina icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182881
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : 28 HAZİRAN MAH. / GÜNDOĞDU
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 01.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/140213 ESAS
Muhammen Bedeli
:
194,746 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/140213 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN kaydı ve Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 3601 Ada, 11 Parsel, MEHMETALİPAŞA Mahalle/Köy, arsa vasıflı taşınmaz
Batısında Birten Sokak, güneyinde Mevlevi sokak olup, Cephanelik Spor Kompleksinin 400 m kadargüney-batısında, Asri Mezarlığın 80 m kuzey-doğusundakalmaktadır. Meskûn alanda olup etrafında yoğun olarak konut yapılaşmaları mevcuttur.Taşınmaz yol, su, kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden eskiden beri tam olarak yararlanmaktadır. Toplu taşım güzergâhı ve ana arterlere yakın konumda olduğundan ulaşım imkânları iyi düzeydedir. Parselin zemin parametreleri, topoğrafik yapısı inşaat yapımı için uygun özellikleri taşımaktadır.Kocaeli İli, İzmit ilçesi, Mehmet Ali Paşa mahallesi, 3601 ada 11 parsel sayılı taşınmaz üzerinde 2 katlı (zemin+1 normal), betonarme karkas olarak inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Binanın mesken girişi kuzey-batı cepheden olup, zemin kat ve normal katlarda 1 mesken daire yer almaktadır. Zemin ve 1. Kattaki meskenler 2 oda,g.holu, mutfak ,antre ,(banyo+wc), 1 balkon şeklinde olup kullanım alanları fen bilirkişi raporunda görülmek üzere 117,59 m2 olup, bunun 16,79 m2 lik kısmının yola tecavüzlü olduğu belirtilmiştir.Isınma doğalgaz kombili kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Zemin kaplamaları odalarda halıfleks, giriş holunda laminant parke, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır.Giriş kapısı ahşap kapıdır.
Adresi :28 Haziran Mahallesi, Birten sokak No:5 İzmit/KOCAELİ
Yüzölçümü : 151,00 m²
İmar Durumu : İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları bitişik yapı nizamı, kat adedi 2 kattır.Yapılaşma koşulları istikamet olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min. İstikamet hattı , yan bahçede min. 0,00 metredir.
Kıymeti : 194.746,24 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/140213 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR