KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Gündoğdu'da ruhsatlı bina ve arsası icradan satılıktır

KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076968
Şehir : Kocaeli / İzmit
: 314
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11505 ESAS
Muhammen Bedeli
:
739,130 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ
2016/11505 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 178 Ada, 16 Parsel, Ş.GÜNDOĞDU Mahalle/Köy, Arsa . Satışa konu taşınmaz İzmit (Bekirpaşa) Belediyesi, yerleşim olarak Yeşilova mahallesi Ş.Burhan Sarı sokak No= 1 adresinde kalmaktadır. Parsel üzerinde 29-05-2013 tarih 1/42 sayılı ruhsatlı , betonarme-karkas şeklinde yapılmış, tamamı meskenolarak kullanılan 4 katlı (bod+zemin+2 normal ) betonarme-karkas yapı sistemi ile yapılmış ,asansörsüz bina bulunmaktadır.Binanın zemin katta batı ve kuzey yöne, zemin ve normal katlarda doğu hariç üç cephesi bulunmaktadır. Bodrum kattaki daire , batı cepheden girişli, 2 oda +salon +mutfak+g.holu+antre+banyo+ wc+ 1 balkon şeklinde olup,ısıtma sistemi doğalgaz kombili,pencere doğramaları PVC, yaşam mahallerinin yer döşemeleri laminant parke, ıslak hacimlerin yer döşemeleri kalebodur, giriş kapısı çelik doğramadır. Zemin, 1 ve 2. Normal kattakidaireler, güney cepheden girişli,3 oda +salon +mutfak+g.holu+antre+banyo+ wc+ 2 balkon şeklinde olup,ısıtma sistemleri doğalgaz kombili,pencere doğramaları PVC, yaşam mahallerinin yer döşemeleri laminant parke, ıslak hacimlerin yer döşemeleri kalebodur, giriş kapıları çelik doğramadır. Bodrum katın kullanım alanı 125,00 m2, Zemin katın açık ve kapalı çıkmaları ile birlikte kullanım alanı 140 m² , normal katların kullanım alanları açık ve kapalı çıkmaları ile birlikte 140 ar m² dir. Binada kat irtifakı kurulu olmadığından binaya ve arsaya ayrı ayrı değer verilmiştir.
İMAR DURUMU İlgili belediyesinden alınan 24-09-2018 tarih 7138 sayılı imar durumunda parselin Konutalanında kaldığı Ayrık nizam 3 kat tabanda arsa alanının % 35 ' ı kadar inşaata müsaittir.
Yüzölçümü : 314,30m2
Kıymeti : 739.130,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidatta olduğu gibidir
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11505 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR