KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Çukurbağ'da 6 katlı bina icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128702
Şehir : Kocaeli / İzmit
Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 1260
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/177704 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,033,640 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/177704 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN kaydı ve Özellikleri: Kocaeli İl, İzmit İlçe, 417 Ada, 14 Parsel, ÇUKURBAĞ Mahalle/Köy,
Kocaeli İzmit Belediyesi İmar sınırları içerisindedir. Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır. Etrafında yoğun ticaret ve konut türü yapılar mevcuttur. Alım satım kabiliyeti iyidir.Ulaşım imkânı iyidir. İzmit şehir merkezindedir. Parsel jeolojik açıdan inşaat yapmaya elverişli alandadır. Parsel üzerinde Zemin+5 normal katlı betonarme bina vardır. Parsel 3. Derece Sit Alanında kalmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın mevkide, ticari faaliyetlerin yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesine cephelidir, yakın çevresinde Cumhuriyet Parkı, İnönü Caddesi, İzmit Belediyesi Hizmet Binası, Hızırreis İlköğretim Okulu, İzmit Lisesi, işyerleri, banka şubeleri bulunmaktadır. Kıymet takdiri istenen taşınmaz 264,86 m² arsa üzerine yaklaşık 40 yıl önce betonarme karkas tarzda inşa edilmiş Zemin Kat üzeri +5 normal katlı binadır. Binanın her katı 210 m² toplam alanı 1260 m² dir. Zemin katı bakımlı ve faal durumda olup Halıbank isimli halı satış mağazası tarafından kullanılmaktadır, normal katlan misafirhane şeklinde ortada uzunca bir hol ve bu hole açılan odalar şeklinde yapılmıştır, binanın normal katlarına çıkış merdiveni binanın doğu kısmındadır, 1. Normal katı zemin katta faaliyet gösteren halı mağazasına ait halı deposu olarak kullanılmakta diğer katları boş durumdadır, zemin katın haricindeki katlar bakımsız olup esaslı bakım ve tamir gerektirmektedir. Bina asansörlüdür. Bina inşaatında standart yapı malzemeleri kullanılmıştır. Bina bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3. sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.
Adresi : Çukurbağ Mahallesi İstiklal Caddesi İzmit/Kocaeli
Yüzölçümü : 264,86 m²
İmar Durumu : Parsel İzmit Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Belediye Hizmet Alanında yer almakta olup yapılaşma koşullan, Bitişik nizam 5 kattır. Parselin az bir kısmı imar yolunda kalmaktadır.
Kıymeti : 3.033.640,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3.derece sit alanı içerisinde kalmakta Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Lehine kira şerhivardır.tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/177704 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR