TORBALI İCRA DAİRESİ

İzmir Torbalı'da arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 2 katlı bina satılıktır (1/3 hissesi)

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181155
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : YEŞİLKÖY MAH. / TORBALI
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 75

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1232 Talimat
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
19.10.2020 14:50
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TORBALI İCRA DAİRESİ
2019/1232 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İzmir ili Torbalı ilçesi Yeşilköy mah. Köyiçi mevkii 759 parsel, 147,45 m2 yüzölçümlü ARSA niteliğinde taşınmazın 1/3 hissesi satışa konudur.
İMAR DURUMU : T.C.Torbalı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 17/07/2019 tarih 30597936-121.02-E.9206/10457 Parselin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı bulunmadığı, izmir Büyükşehir Belediye Meclisi' nin 12.09.2012 tarih ve 05.843 sayılı kararı ile onaylanan 1/25.000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü Çevre Düzeni Planı'nda plan ölçeği gereği şematik olmak ve ölçü alınmamakla birlikte "Tarım alanı" olarak belirlendiği ve Tahtalı Barajı Dere Mutlak Koruma Alanı" sınırları içerisinde kaldığının tespit edilmiş olduğu bildirilmektedir.
PARSELİN KONUMU: Parsel Yeşilköy mahallesi yerleşim alanı içinde, İzmir-Aydın caddesine 250 mt.Yeşilköy camisine 210 mt.Oğlananası-Demirciköy dönel kavşağına 370 mt. Oğlananası mahallesine 3 km. Ayrancılar mahallesine ve Medifema Hastanesine 4 km. Türkmen mahallesi ilköğretim Okuluna 3 km. mesafededir. Yol, elektirk ve su altyapıları mevcut olup Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Eshot araçları ve dolmuşlar vasıtası ile ulaşım kolaylığı vardır.
PARSELİN ÜZERİNDEKİ BİNANIN DURUMU: Parsel İzmir -Aydın caddesinden 6424 sokağa girildiğinde 265 mt. sonra solda bulunan ve bila no.lu sokağa girildiğinde 30 mt. mesafede bulunmakta olup üzerinde bahçe içinde yığma tarzda yapılmış 3/A sınıf yapı grubuna dahil 30 yaşlarında %32 oranında yıpranmış iki katlı bir bina bulunmaktadır. Sokak cephesinde 1,25 mt.yüksekliğinde sıvalı bahçe duvarı bulunmaktadır. Katlarda yapılan tetkikte
Zemin kat: Zemin katta mesken olarak kullanılan daire, giriş kapısı demir doğrama,2 oda. salon. mutfak, banyo, wc giriş holü ve balkon bölümlerinden ibaret. duvar ve tavanlar sıvalı ve badanalı, banyo ve wc duvarları seramik döşeli, zeminler seramik döşeli, iç kapılar ahşap doğrama pencereleri demir doğrama korkuluklu pvc doğrama, mutfak banko üzeri seramik kaplama, banko alt ve üst dolapları mevcut olup banyoda duş yeri açık,duşa kabin bulunmamakta, ısınma soba ile sağlanmakta olup 75-m2 alanındadır.
Birinci Kat. Birinci kata çıkış merdiveni kaplamasız betonarme olarak yapılmış, birinci katın dış duvarları ve üzeri trepez saç levhalar ile örtülü çelik çatısı yapılmış durumda olup iç ve dış sıvası yapılmamış. boş durumdadır. Mevcut imalat durumu ile %30 oranında imalatın mevcut olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 50.000,00 TL (1/3 HİSSE) KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/09/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1232 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR