İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir/Konak'ta mahkemeden satılık bina

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910117
Şehir : İzmir / Konak
Kat Sayısı : 1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/14 Satış
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2019 15:35
İkinci Satış Günü
:
15.02.2019 15:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR

3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/14 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmaz üzerinde mesken olarak inşa edilmiş yaklaşık 70 m2 alanlı bina bulunmaktadır. Binanın ahşap iskeletli çatısı kiremit örtülüdür. Arka kısmına yapılan ek bina ile birlikte kullanıldığı anlaşılmış mutfak, banyo ve tuvalet hacimlerinin yer aldığı anlaşılmıştır. Ek binanın üzeri eternit malzeme ile örtülüdür. Binanın kapı ve pencereleri ahşap malzemelidir. Yapı girişte salon, hol ve hole açılan 2 oda, mutfak, banyo ve tuvalet hacimlerinden ibarettir. Salon kısmında zemin karo plaka, odalarda ve holde ahşap rabıta üzerine döşenmiş seramik malzeme, mutfakta karo plaka üzerinde döşenmiş pvc muşamba, banyo ve tuvalette ise seramik kaplıdır. Mutfağı seramik bankolu olup banko üzerinde ahşap raf ve dolapları mevcuttur. Banyosunda lavabo ve yıkanma çeşmesi mevcuttur. Tuvaletinde klozet bulunduğu görülmüş olup bakımsız durumdadır.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

İzmir İl, Konak İlçe, 8557 Ada, 5 Parsel, MERSİNLİ Mahalle, Tapu kaydında cinsi arsa olarak belirtilmişse de taşınmaz üzerinde 1 katlı bina bulunduğu görülmüştür.

Adresi : Mersinli Mh 2813 Sk N 12 Konak / İZMİR

Yüzölçümü : 181,00 m2

İmar Durumu : "TM - TİCARET SEÇENEKLİ KONUT BÖLGESİNDE KALMAKTA OLUP BLOK NİZAM 3 KATLI İNŞAATA İZİNLİ OLDUĞU" belirtilmiştir.

Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : üzerindeki ev Mehmet Deveci ye aittir.

1. Satış Günü : 11/01/2019 günü 15:35 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 15/02/2019 günü 15:35 - 15:45 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR