KEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir/Kemalpaşa'da yapılar ve müştemilatları mahkemeden satılıktır

KEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962873
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
: 320
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
212,195 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu Kemalpaşa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Kemalpaşa İlçesi Armutlu Mah. 6668 parsel ile ilgili Kemalpaşa Belediyesi tarafından verilen ve İmar Planında konut alanı kapsamında kaldığı, kadastral parsel niteliğinde olduğu ve 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili madde hükümlerine tabi olduğu belirtilmiştir. Buradan taşınmazın kadastral (imar uygulaması yapılmamış) parsel olduğu ve taşınmaz üzerinde imar uygulaması yapılmadan yeni inşaat yapılamayacağı ve inşaat ruhsatı alınamayacağı anlaşılmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede, satışa konu Armutlu Mahallesi 6668 parsel üzerinde hali hazırda 3 adet tek katlı mesken niteliğinde yapı ve müştemilatları ile, 1 adet yıkık ve harabe halde yapı bulunmaktadır. Taşınmaz Mahalle yerleşimin güney-batı sınırına yakın bir konumda olup, komşu ve yakın parsellerde geneli 1-2 katlı eski yapılaşmaların olduğu bir bölgededir. Taşınmaz yol, su, elektrik, telefon, toplu ulaşım ve altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapıların değerlendirilmesinde bürüt alan, yani inşaat alanları dikkate alınmış olup, yapıların duvar payları ve müştemilatlar düşüldükten sonra, taşınmaz üzerindeki yapıların toplam net alanı, 150 m2 den düşük bir alana sahiptir.
Adresi : Kemalpaşa İlçesi, Armutlu Mahallesi, Mustafa Altınel Caddesi No:16
Yüzölçümü : 320 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 212.195,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu Kemalpaşa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR