İZMİR 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir/Karabağlar'da bina mahkemeden satılıktır

İZMİR 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944927
Şehir : İzmir / Karabağlar
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adliye Binası F Blok 3.Kat Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Taşınmaz konum itibariyle Yeşillik caddesine 450 m, 5757 sokağa 100 m, Karabağlar Hatice Hanım ilkokuluna 250 m, Emrullah Efendi ilkokuluna 360 m, Karabağlar Belediyesine 460 m doğrudan mesafeli olup, çevresinde 3-4 katlı yapılar mevcut, yolları dar ve düzensiz, belediye alt yapı üst yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, elektrik, su ve kanalizasyon bağlantısı mevcuttur.Taşınmaz üzerinde zemin artı iki kat bitişik betonarme yapı bulunmakta olup, giriş demirkapı bulunmakta olup yapının pencereleri ahşap, çatısı terastır. Boyaları yıpranmış ve dökülmüştür. Zemin kat giriş kapısı hole açılmakta olup, giriş kapısının karşısında banyo, arka cepheye bakan bakan iki oda, ön cephe salon ve mutfak ve banyo bulunmaktadır. Giriş ve iç kapılar ahşap, duvarlar plastik boya, mutfakta mermer tezgah, alt ve üst dolaplar bulunmaktadır. Birinci ve ikinci katlardaki daireler ortak özellikler içermekte olup iki oda, salon, mutfak, banyo ve iki balkondan ibarettir. Banyo seramik diğer zeminler karo mozaik kaplıdır. Giriş ve iç kapılar ahşap banyo duvarları fayans, diğer duvarlar plastik boya, tavanlar tavan boyası, arka balkonda tuvalet ve lavabo mevcut, mutfakta granit tezgah ve alt ve üst dolapları bulunmaktadır.

TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 30688 ada 2 parselde kayıtlı zemin artı iki katlı bina.
Adresi :Sarıyer mahallesi 5672 sokak N.17 Karabağlar İzmir
Yüzölçümü : yaklaşık 96 m2
İmar Durumu :Taşınmaz konut alanına isabet etmekte olup 1 ve 4 nolu parseller tevhid edildikten sonra bitişik nizam 3 kat konumda bildirilmiştir.
Kıymeti :3500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler:
yok.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Binası F Blok 3.Kat Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını Ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR