İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Karabağlar'da 4 katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01157729
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : BOZYAKA MAH. / ZİNCİRLİKUYU
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
: 121
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.04.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/638 TLMT
Muhammen Bedeli
:
51,660 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 09:45
İkinci Satış Günü
:
23.06.2020 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 3. İCRA DAİRESİ
2018/638 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 33760 Ada, 3 Parsel, BOZYAKA Mahalle/Köy, İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Bozyaka Mahallesi, 33760 ada, 3 parsel, 121 m² Arsa vasıflı taşınmazda borçlu hissesine isabet eden arsa miktarı ile Kibar Mahallesi, 3767/2 sokakta 5 numaradaki yaklaşık 22 yaşındaki 4 katlı betonarme tarzda inşa edilmiş 2 katı ruhsatlı 2 katı ruhsatsız yapının toplam değeridir. Kibar Mahallesi, 3767/2 sokakta 5 numaradaki yapı taban alanı yerinde yapılan ölçüme göre 95,00 m² dir. Dosya borçlusunun parseldeki hissesi 11,34 m² dir.
Zemin kat 1 nolu mesken salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve antreden ibarettir. Brüt 95,00 m² kullanım alanlıdır. Yer döşemeleri seramiktir. Duvarları sıvalı üzeri plastik badana boyalıdır. İç kapı doğramaları ahşap, pencereleri pvc çift camdır. Mutfakta granit banko alt ve üst asma mutfak dolapları mevcuttur. Banyosunda duş yeri, klozet ve lavabosu mevcut yerler seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Tuvaletinde alaturka tuvalet taşı ve konsol lavabosu mevcut yerler seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.
Birinci kat 2 nolu mesken içerisine girilememiş, 4 nolu daire ile iç tefrişatı şifa-i olarak beyan edilmiştir. Brüt 103,00 m² kullanım alanlıdır.
İkinci kat 3 nolu mesken salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 balkondan ibarettir. Brüt 103,00 m² kullanım alanlıdır. Yer döşemeleri seramik kaplıdır. Duvarları sıvalı üzeri plastik badana boyalıdır. İç kapı doğramaları ahşap, pencereleri pvc çift camdır. Mutfakta granit banko alt ve üst asma mutfak dolapları mevcuttur. Banyosunda duş yeri, klozet ve lavabosu mevcut yerler seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Tuvaletinde alaturka tuvalet taşı ve konsol lavabosu mevcut yerler seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.
Üçüncü kat 4 nolu mesken salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, giriş ve 2 balkondan ibarettir. Brüt 103,00 m² kullanım alanlıdır. Yer döşemeleri seramik kaplıdır. Duvarları sıvalı üzeri plastik badana boyalıdır. İç kapı doğramaları ahşap, pencereleri pvc çift camdır. Mutfakta granit banko alt ve üst asma mutfak dolapları mevcuttur. Banyosunda duş yeri, klozet ve lavabosu mevcut yerler seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Tuvaletinde alaturka tuvalet taşı ve konsol lavabosu mevcut yerler seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.
Bina içi merdiven basamakları beton olup merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada çatı yoktur. Terası mevcuttur. Teras kenarları parapet duvarları mevcut olup, teras yer döşemesi seramik kaplıdır. Teras Çatıda; 17,25 m² alanlı 1 oda ve 9,00 m² alanlı 1 adet alüminyum saç malzemeden ibaret depolama alanı bulunmaktadır. Parsel Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Çevresinde ruhsatsız yapılar mevcuttur.
Taşınmazın satış değerlerinin tespitinde, emsal karşılaştırma yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemde, yakın dönemde pazara çıkartılmış ve satılmış benzer gayrimenkuller dikkate alınarak, gayrimenkul Pazar değerini etkileyebilecek bütün unsurlarla sentez oluşturularak değerleme yapılmıştır.
Bulunan emsaller,kullanım amacı, kullanım alanı büyüklüğü, imar durumu, kat karşılığı oranları, taşınmazın bulunduğu bölgeye olan arz/talep durumu, ülkenin ve bölgenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar, şerefiye gibi kriterler ve bölgede daha önceden hazırlanmış değerleme raporları, değerleme konusu gayrimenkul ile karşılaştırılmış, çevredeki emlak pazarının güncel değerlendirmesi için emlak pazarlama firmaları ve mal sahipleri ile görüşülmüştür. Söz konusu gayrimenkulün özellikle konumu ve ulaşım imkânları dikkate alınmış, kat karşılığı oranları ve emsallere göre değerleme yapılıp, karşılaştırılarak değer tespiti desteklenmiştir.Borçlunun 3/32 hissesi satılacaktır.
Adresi : 3767/2 Sk. No:5 Bozyaka Karabağlar / İZMİR
Yüzölçümü : 121 m2
Arsa Payı : 11,34 m2
İmar Durumu : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Bozyaka Mahallesi, 33760 ada, 3 parsel, sayılı gayrimenkul 1/1000 uygulama imar planında Bitişik Nizam 2 kat Konut İmarlıdır.
Kıymeti : 51.660,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 23/06/2020 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYEDE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.
9
- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/638 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR