İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Çiğli/Balatçık'ta iki katlı apartman ve arsası icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978743
Şehir : İzmir / Çiğli
Semt-Mahalle : BALATÇIK MAH. / ÇİĞLİ
Kat Sayısı : 2
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/846 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,268 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İşhanı K:4 Gayrimenkul satış odası Karşıyaka,İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
2. İCRA DAİRESİ
2018/846 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir,Çiğli,Balatçık,22415 ada,18 parsel,200m²,2 katlı betonorma apartman ve arsası olan taşınmazın borçlu adına kayıtlı 1/2 HİSSESİ
Adresi : 8785/5 SK NO: 40 ADA AP (4 KATLI BİNA ) ÇİĞLİ,İZMİR
Yüzölçümü : 200m²
Arsa Payı :--
İmar Durumu : İzmir,Çİğli,Balatçık mahallesinde ve tapunun 27K-4a ve 27K 4b pafta, 22415 ada,18 nolu parselinde kayıtlı bulunan gayrimenkul ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulama imar planında yapılan incelemede, anılan parselin bitişik nizam 2 kat gabarili konut alanına isabet ettiği tespit edilmiştir.
ÖZELLİKLERİ : Taşınmaz tapuda 2 katlı betonarme apartman denilmesine karşın yerinde 4 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Zemin katta otopark ve 1 işyeri bulunmaktadır. 1.katta mesken bulunmaktadır. 1.katın üstünde 2 kat inşaat halinde ve %40 seviyede 2 mesken bulunmaktadır. Zemin kat dükkanın yerleri seramik, duvarları plastik badana, wc de klozet, lavabo, cephel doğramaları alüminyumdur. 1.Kat daire 3 oda 1 salon, mutfak , banyo, wc antre ,kömürlük ve balkonlardan ibarettir. 1 oda balkonlu, salon ve mutfak müşterek balkonludur. 3 oda salon yer döşemesi laminat,duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavan kenarları kartonpiyerli, pencere doğramaları alüminyum ve demir korkuluklu, iç kapılar amerikan panel kapı, mutfak alt ve üst dolaplı mermer bankolu, banyoda duşa kabin, klozet,hilton lavabo, mesken doğalgazlı, giriş kapısı çelik kapıdır. Bina otoparklıdır. Zemin kat ve 1.kat ruhsatlıdır. Diğer 2 katın ruhsatı yoktur. Ruhsatsız meskenlerin tabliye betonları dökülmüş ve ara bölme duvarları örülmüş vaizeyttedir. Yer döşemeleri şap betonudur. Ruhsatlı bölümler için binanın inşaat ruhsatı tarihi 11/06/2015yapı kullanma izin belgesi tarihi 08/03/2016 yapının taban alanı 116,16m² yapı inşaat alanı 262,22m² dir. 1.kattakı mesken 122,94m² işyeri 50m² dir.Otopark 46m² dir. Çevrede yapılan araştırmalar sonucu imar durumu dikkate alınarak arsa m2 birim değeri=2.000.00/m² olarak belirlenmiştir. İnşaat değeri hesaplamasında 3 sınıf B grubu yapılar karşılığı yaklaşık birim maliyet 966TL/m² alınmıştır. Ruhsatsız bölümler için %50 yıpranma alınmıştır. Parsel K.Çiğli mezarlığına Egekent Metro istasyonuna yakındır. Ulaşım kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 360.268 TL(1/2 HİSSESİ)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İşhanı K:4 Gayrimenkul satış odası
Karşıyaka,İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYECE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/846 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/04/2019 (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR