İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Buca'da bina mahkemeden satılıktır

İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048806
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / EVKA1
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 213
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 15:55
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 15:55
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi (Stadyum Metro durağı karşısı)D Blok 3. Katta bulunan Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, Dumlupınar mah. 39721 Ada, 2 Parsel nolu taşınmaz.
Satışa konu taşınmaz, zemin+2 katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve betonarme karkas olarak inşa edilen 131 kapı nolu taşınmazdır. Binanın zemin katında ve Güney batı cephesinde bir adet dükkan ile Kuzey batı ve giriş kapısı bitişiğinde bir adet daire bulunmaktadır.
Zemin kattaki dükkan: döşemeleri karo seramik ile kaplı olup, tavan ve duvarları sıvalı ve badanalıdır, elektrik ve suyu mevcut olup kiracı çetin Fidan tarafından tütün satış yeri olarak kullanılmaktadır.
Binanın 1. ve 2. katları mesken olarak kullanılmakta olup, ikinci kat 2 oda, mutfak, banyo ve açık teras balkondan ibaret olup, pencereler pvc, iç kapılar panel kapı, dış kapı çelik,tavan tabliyesinin bulunmadığı, asma tavan kaplamasının yapıldığı , banyoda yerler ve duvarlar seramik kaplı ve duş çeşmesi ile ayaklı lavabo ve klozetinin bulunduğu, çatısı saç levha ile örtülü olduğu üç katlı binanın 255 m2 kullanım alanlı olduğu tespit edilmiştir.
Taşınmazın üzerinde yer alan bina meskun bölgede yer almaktadır. Cıvarında 3 ve 4 katlı binalar mevcuttur. Kuzey batı tarafında yaklaşık 1300 metre mesafede çamlı Kule camii ile batı tarafından takribi 300 metre mesafede A101 Çamlı Kule market yer almaktadır.Belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Dumlupınar (Yıldız) mahallesi 220 sokak No: 131 Buca İzmir adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 213 m2
Arsa Payı : Dosyasında
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre Bitişik nizam Dört kat (B-4) TM. Zemin kat ticaret, üst katlar ticaret ve konut yapılabileceği ve yapılanma kararında kaldığı, bir miktar yola terkini gerekmektedir.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dumlupınar 171 ada 17 parselin 1966 m2 fazlalık olup, 05/10/20146 tarih ve 1347 no ile defterdarlığına bildirilmiştir. (Beyanı vardır)
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 15:55 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 15:55 - 16:05 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi (Stadyum Metro durağı karşısı)D Blok 3. Katta bulunan Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR