İZMİR 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Buca'da 3 katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076593
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : YENİGÜN MAH. / BUCA
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 230
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9090 Esas
Muhammen Bedeli
:
237,418 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:35
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 15. İCRA DAİRESİ
2018/9090 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Buca ilçesi İnönü Mah. 42745 ada 4 parselde bulunan 230.00 m2 yüzölçümlü arsanın ( 3 KATLI BİNANIN) 113/230 payı satışa konudur. Parsel üzerinde 3 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Binanın girişine göre sol cephede kalan ve bu parsele ait olan boş arsada otopark olarak kullanılmaktadır. Etrafı demir parmaklıklarla çevrilmiştir. Zemin kat mesken 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkondan ibarettir. 3 oda salon yer döşemesi laminant, duvarlar plastik badanalı ve tavan kenarları kartonpiyerli, iç kapıları ahşap, pencere doğramları pvc, banyoda duş yeri klozet, lavabo, giriş kapısı çelik kapılıdır. Mesken doğalgazlıdır. 1.kat mesken 2 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkondan ibarettir. 3 oda salon yer döşemesi laminant, duvarlar plastik badanalı ve tavan kenarları kartonpiyerli, iç kapılar ahşap, pencere doğramları pvc, banyoda duş yeri klozet, lavabo, giriş kapısı çelik kapılıdır. Mesken doğalgazlıdır. 2.kat mesken 2 oda 1 salon, açık mutfak, banyo, wc ve balkondan ibarettir. 2 oda salon yer döşemesi laminat, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı ve tavan kenarları kartonpiyerli, iç kapılar amerikan panel kapı, pencere doğramaları pvc, banyoda duşa kabin, klozet, hilton lavabo, giriş kapısı çelik kapıdır.Buca belediyesi imar arşivinde bilirkişice yapılan incelemede mimari projesi, yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, numarataj krokosi bulunmaktadır. Binanın taban alanı 96.00 m2 'dir. Binanın ve meskenlerin mevcut durumu dikkate alındığında yıpranma payı %40 alınmıştır. Çevrede yapılan araştırmalar sonucu imar durumu dikkate alındığında arsa m2 birim değeri =1.500.00/ m2 olarak bilirkişice hesaplanmıştır. Yapı yaklaşık m2 birim değeri olan 3 sınıf A grubu yapılar için 800.00/m2 alınmıştır. Parsel, Ali Kuşçu İlkokuluna 300 m, Yeni Gün Mah. Muhtarlığına 300 m mesafededir. Ulaşımı kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Yenigün Mahallesi 265/3 Sokak No: 28 3 Katlı Bina Buca/İzmir
Yüzölçümü : 230,00
İmar Durumu : İzmir ili Buca ilçesi İnönü Mah. 42745 ada 4 parsel 1/1000 ölçekli imar uygulama planında bitişik nizam 2 katlı konut adasına isabet etmektedir. Taşınmazın bir miktar yola terki vardır.
Kıymeti : 237.418,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9090 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR