İZMİR 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Buca'da 2 katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130762
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : YEŞİLBAĞLAR MAH. / ŞİRİNYER
Kat Sayısı : 2
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5099 ESAS
Muhammen Bedeli
:
339,560 TL
Birinci Satış Günü
:
20.04.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
18.05.2020 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
24. İCRA DAİRESİ
2018/5099 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi Raporuna Göre:
Taşınmazın Tapu Kaydı: İzmir İli Buca İlçesi İnönü Mah.53036 Ada 11 Parsel 1 katlı avlulu ev (yerinde 2 katlı bina).
Adresi: Yeşilbağlar Mah.637/50 Sk.No:22 Buca/İZMİR
İmar Durumu:1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 2 katlı konut adasında kalmaktadır.
Taşınmaz tapu kaydında 1 katlı avlulu kargir ev denilmesine karşın hali hazırda 2 katlı bina bulunmaktadır.Zemin katta kiracı,üst katta ev sahibinin oturduğu belirlenmiştir.Zemin ve 1.kat 2 oda 1 salon,mutfak,banyo,wc,ve balkondan ibarettir.Tüm mahallerin döşemesi laminant,ıslak hacimler seramik,pencereler pvc,iç kapılar ahşap,duvarlar plastik badanalı,tavan kenarları kartonpiyerli,wc'de klozet,lavabo,mutfak alt ve üst dolaplı mermer bankolu,banyoda duşa kabin,lozet,lavabo,giriş kapısı ahşap kapıdır.Binanın çatısında bir oda ve teras bulunmaktadır.Ayrıca kolon filizleri dikilmiş durumdadır.Binanın taban alanı 100 m2 dir. Çatıdaki 1 odanın m2 si 15 dir. Binanın yıpranma payı % 20 olarak alınmış,3.sınıf A grubu olarak belirlenmiştir.Parsel Veysel Karanı Camisine 300 m.Recep Ersayın İlkokuluna 500 m.mesafadedir.
Yüzölçümü : 114 m2
Kıymeti : 339.560,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/04/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5099 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR