İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bornova'da 2 katlı 180 m² bina icradan satılıktır

İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01146909
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : EĞRİDERE MAH. / BORNOVA
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

EGE TELGRAF 09.03.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8543 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 5. İCRA DAİRESİ
2019/8543 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, 465 Parsel, Eğridere Köyü Köyiçi Mevkiinde kayıtlı taşınmaz tapu kaydında avlulu ağıl olarak kayıtlı olup, 2 katlı bina olarak görülmüştür. Zemin katın natamam olduğu, 1. katın iskan edilmiş halde olduğu, kapalı olması nedeniyle içeri girilememiş olup, Belediyenin dosyasına gönderdiği belgelere göre taşınmazın onaylı mimari projesinin yapı ruhsatının ve yapı kullanma izin belgesinin olmadığı belirtilmiştir. Taşınmaz üzerinde kaçak ve ruhsatsız olarak yapılmış zemin katı 100,00 m2 ve üst katı 100,00 m2 olmak üzere toplam 200,00 m2 alanlı ruhsatsız bina mevcuttur. Söğüt Sok. No: 3 Eğridere Bornova İzmir adresindeki taşınmaz Eğridere köyünde Kabristanın bitişiğinde taşınmaz olup, merkezden uzak, ulaşımı zor, alışveriş merkezlerine, okullara, sağlık kuruluşlarına uzak mesafededir. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden kısmen faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 180 m2
İmar Durumu : Belediyeden alınan bilgilere göre 465 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı onama sınırı dışında kalmakta olup, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından onanan 1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir bütünü çevre düzeni planı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onanan İzmir-Manisa planlama bölgesi 1/100000 ölçekli çevre düzeni planı onama sınırları içinde kalmaktadır. Plana göre "Kentsel yerleşik alan" gösteriminde kalmaktadır. Söz konusu parsel 1/25000 ölçekli plana göre "kırsal yerleşme alanları" gösteriminde kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR