ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Beydağ'da iki katlı bina ve arsası icradan satılıktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077682
Şehir : İzmir / Beydağ
Kat Sayısı : 2
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

ÖDEMİŞ KENT 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/133 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:40
Satış Yeri
:
Ödemiş İcra Dairesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2019/133 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Beydağ İlçe, 118 Ada, 2409 Parsel, Beydağ Mahalle/Köy, Helvacıyeri Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz alan olarak 239,00 m2 yüzölçümüne sahip, iki katlı betonarme bina müştemilatı ve arsası vasıflı taşınmaz kadastronon Beydağ Mah. 118 ada 2409 parselde kayıtlı olduğu, konu mesken binanın zemin katında bulunduğu, binanın zemin katında bir ve birinci katında bir olmak üzere toplamda iki bağımsız bölümden ve arka bahçede konut olarak kullanıldığı görülen müştemilat yapısından oluştuğu, taşınmaz; park, hastane gibi sosyal donatılara yakın olduğu gelişmekte olan bir bölgede bulunduğu, taşınmaz üzerinde kat mülkiyetinini kurulu olduğu, bina girişi kapısı demir profil, duvarları sıva üzeri boyalı olduğu, taşınmaz eski bana tarzında yaklaşık 30 yıllık olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Atatürk Mah. Atatürk Kültür Cad. No. 80 D.1 Ödemiş İZMİR
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 113/203
İmar Durumu : Bitişik nizam, 4 kat, konut.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Ödemiş İcra Dairesi Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR