İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İstanbul/Üsküdar'da bina icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944122
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/46 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/46 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, Kısıklı Mahalle/Köy,2425 Ada, 18 Parsel, 213 m2 yüz ölçümlü bahçeli kargir apartman nitelikli taşınmazın tamamı. Parsel üzerinde 90 m2 miktarlı bodru+zemin + 2 normal kattan ibaret 4 katlı, bir cephede bitiyşiki ikiz nizamda bahçeli betonarme kargir bina mevcut olup dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri ahşap otartma çatı üstü kiremit kaplı ve zemin kattan sonra yo cepnesinde 1.10 m kadar çıkmalıdır. Binada elektrik su ve doğalga girişi tetisatı mevcuttur. Dairelerde giriş holü+salon, koridor, mutfak, banyo, wc, bodrum katta iki, zemin katta iki, zemin ve normal katlarda üç oda mevcuttur. Giriş holü+salon ve odaların zeminleri laminat parke duvarları boyalı koridor ve mutfak zeminleri seramik duvarları boyalı olu üzeri laminat kaplı mutfak tezgahı ve dolapları banyoda duşakabin klozet lavabo wcde alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır. Dairelerin kapalırı üzeri boyalı ahşap pencereleri pvc doğramalı olup bodrum ve zemin kat pencereleri demir parmaklık ile muhafazılıdır. Zemin ve normal katlarda duvar korkuluklu balkonları olup, ikinci kat dairenin balkon upvc doğramalı camekanlıdır. Dairelerde elektrik ve su tesisatı mevcut olup, zemin ve normal kat daireleri doğalgaz kat kaloriferlidir.
Adresi : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, Ferah Mahalle, Sıla Sokağı, No:35
Yüzölçümü :213 m2
İmar Durumu : 18 parsel sayılı yer, 11/08/1998 t.t.'li ve 1/1000 ölçekli bulgurlu-kısıklı uygulama imar planında H:9,50 m (3 kat) irtifada, TAKS:0,45 yapılaşma koşulunda ikiz nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İstanbul Anadolu 18. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 2017-297 E. Sayılı dosyasından konulmuş olan "davalıdır"şerhinin "satışa engel teşkil etmemekle beraber, şerhin hukuki sonuçlarının alıcılar tarafından bilinmesi gerektiği" yönündeki ilgili mahkeme kararı vardır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Hissedar Fatma TAPACIOĞLU'na tebliğ imkansızlığı nedeniyle iş bu satış ilanın ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/46 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR