GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Sultangazi'de bina ve arsasının hissesi icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009811
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : ZÜBEYDE HANIM MAH. / ZÜBEYDEHANIM
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1555 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
238,026 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ

2018/1555 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Sultangazi İlçesi Zübeyde Hanım mahallesi (1275 Sk. No:10) 773 ada 9 parsel sayılı 153,00 m2 miktarındaki arsanın 1/5 hissesi. Parsel üzerinde B.A.K. sistemde inşa edilmiş bir binanın olduğu anlaşılmıştır. Parselin tamamının toplam 153 m2 olduğu parsel üzerinde bulunan binanın bodrum kat, zemin kat, üç normal kat ve çatı katlı olduğu, binanın halen iskan edilmiş kullanılmakta olduğu, elektrik, su ve doğalgaz tesisatlarının bulunduğu,cepheleri kaplamalı, giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri mozaik basamaklı olduğu, her katta bir daire bulunduğu, borçlunun binada çatı piyesli dairede ikamet etmiş ancak bina sakinlerinin beyanına göre uzun zamandır binaya uğramadığı belirtilmiştir. Katlardaki dairelerin giriş kapıları çelik kapı, pencereleri pvc doğrama, iç doğramaları ahşap, ıslak zeminleri seramik, odaları marley kaplı olduğu, binanın toplam inşaat alanının 515 m2 olduğu anlaşılmıştır.
İmar Durumu : Sultangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Sultangazi ilçesi Zübeydehanım mahallesi 773 ada 9 parsel 30.12.2011 tasdik tarihli ve 1/1000 ölçekli Sultangazi Uygulama İmar Planında ikiz nizam 4 katlı Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 238.026,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1555 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR