İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İstanbul/Maltepe'de 2+1 daire mahkemeden satılık

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062083
Şehir : İstanbul / Maltepe
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/52 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Maltepe İlçe, 2062 Ada, 30 Parsel, ATIŞ OKULU Mahalle/Köy, 192 m2 yüz ölçümlü, arsa nitelikli taşınmazın tamamı. üzerinde betonarme karkas sistemde, kaçak inşa edilmiş bina vardır. binada; üstün sokaktan girişte: zemin katta bir, 1. normal katta ikinci bir daire vardır. daireler 3+1 konumda, takribi aynı büyüklükte, 90 m2 brüt yüz ölçümlü, vasat malzeme ve işçilikle inşa edilmiş, elektrik su ve doğalgaz kalorifer tesisatlıdır. binada; nadire caddesi girişli zemin kat konumunda,3 . bir daire vardı, ilgililerden edinilen bilgide; dükkan olarak yapılmış sonradan yapılan basit tadilatla daireye çevrilmiş, 2+1 konumda vasat malzeme ve işilikle inşa edilmiş, elektrik su ve doğalgaz kalorifer tesisatlı, takribi 80 m2 brüt yüz ölçümlü olduğu anlaşılmıştır. mahallenin merkezi yerinde, toplu taşım araçlarının geçtiği caddeye cepheli, binaların zemin katları ticaretle iştigal edilmekte olduğu görülmüştür.
Adresi : İstanbul İl, Maltepe İlçe, Esenkent Mah., Üstün Sok., No:64, Nadire Caddesi 93 kapı noda
Yüzölçümü : 192 m2
İmar Durumu : 30 parsel: 1/1000 ölçekli Esenkent uygulama imar planında 'TK2) lejantında, 5/B-5 (bitişik nizam-5 KAT) Taks:0,20-0,40/1,10 Emsal yapılanma şartlarında ticaret+konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yol için terkin edilen 128692 m2lik kısım ilerde bu yol güzergahıdeğiştiği takdirde tekrar hazine adına tescil edilecektir ve 775 sayılı kanunun 34. Maddesi gereğince 20 yıl takyitlidir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR