KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Küçükçekmece'de bina icradan satılıktır (hisse satışı)

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942115
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : YEŞİLOVA MAH. / SEFAKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2008/4553 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
563,666 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2008/4553 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPUKAYDI : İstanbul İli ,Küçükçekmece İlçesi ,Yeşilova Mahallesi Kanlıkuyu Mevkii 388 ada 3 parsel sayılı 273,00 m2 alanlı tarlanın borçlu adına kayıtlı 49/273 hissesi ile 40/273 hissesi olmak üzere toplam: 89/273 hissesi.
İMAR DURUMU: Küçükçekmece İlçesi Yeşilova mahallesi 388 ada 3 parsel sayılı söz konusu parsel ;Yeşilova mahallesi 388 ada 3 parsel :22.06.2005 – 17.01.2014-17.10.2014 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sefaköy Revizyon Uygulama İmar Planında plan notlarının 1.29 maddesindeki hükümlere haiz B-5 Bitişik Nizam 5 kat Konut Alanında ve cüzi bir kısmı da Yol alanında kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceği dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
GAYRİMENKULÜN HALİ HAZIR DURUMU: Satışa konu olan taşınmaz İstanbul İli , Küçükçekmece İlçesi , Yeşilova mahallesi 1. Küçük çıkmazı sok. no: 7 adresinde mevcut Tapunun 388 ada 3 parsel sayılı 273,00 m2 alanlı arsa üzerinde bodrum kat+ zemin kat+ 5 adet normal kattan müteşekkil B.A.K. bir yapının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu olan yapıda kat irtifakı olmadığından hesaplamalar arsa ve toplam inşaat alanı üzerinden hisse bazında hesaplamalar yapılmıştır. Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde yapıda bodrum kat ve zemin katın dükkan olarak kullanıldığı diğer normal katların ise mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Dükkanın teknik özellikler :Taban alanlarının tamamı mermer ,duvarları saten boyalı ,gizli ışıklı , mutfak nişi mevcut , mutfak dolaplarının tamamı laminant , tezgahı mermer duvarları saten boyalı , büro olan tarafı ara bölme ile ayırdığı ,wc’li elektrik suyu mevcut ,doğalgaz ısıtma sistemli ,dış doğramaları kapı kanat ve kasaları renkli alüminyum doğrama olduğu zemin kattaki dükkanın mahallinde yapılan ölçümlerde takribi olarak 120,00 m2 alanlı olduğu ,bodrum katın (deponun ) mahallinde yapılan ölçümlerde 100,00 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir.
Yapıda bulunan meskenler : 2 oda,1 salon , mutfak ,banyo , WC ve balkonlardan müteşekkil olup salon ve oda taban alanları parke,ara ıslak alanları ( hol , antre, banyo , balkon , mutfak) gibi yerlerin taban alanları seramik ,iç doğramaları kapı kanat ve kasaları beyaz ahşap yağlı boyalı dış doğramaları pencere kanat ve kasaları pimapen,mutfak dolapları kaplama,tezgahı mermer,duvarları fayans ,banyosu klozet lavabolu duşakabinli,duvarları fayans ,elektrik suyu mevcut,doğalgaz ısıtma sistemli tahmini olarak 90,00 m2 alanlı birer meskenler oldukları görülmüş olup inşaatın toplam alanının tahmini olarak 1300 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 563.666,00 TL(49/273 hissesi ile 40/273 hisse olmak üzere toplam: 89/273 hisse muhammen bedeli )
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/4553 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR