BÜYÜKÇEKMECE 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul/Büyükçekmece'de 3 katlı bina mahkeme kararı ile satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025753
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : KUMBURGAZ MAH. / KUMBURGAZ
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
231,300 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 899 Parsel, KUMBURGAZ Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz İstanbul ili, Büyükçekmece ilçesi, Kumburgaz mahallesi, Gül 5 sokak N:6 'da kain 899 nolu arsa niteliğindeki parsel ve üzerindeki mevcut olan binanın tamamıdır.Parsel üzerinde köşe konumlu bina bulunmaktadır.Taşınmaz Lale 5 ve Gül 5 sokaklara cepheli, köşe konumlu olup, D-100 Karayolu ve sahil arasında Kumburgaz merkezinde yeralmaktadır.D-100 Karayoluna 100 m, sahile 125 m mesafededir.Kumburgaz Halk plajı ve toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir.
Parsel üzerindeki bina zemin +2 normal katlı olarak betonarme karkas tarzda inşaa edilmiştir.İç merdivenler ve sahanlıklar mozaik taş kaplamadır.Doğalgaz bağlantısı bina dışında bırakılmıştır.takribi 42 yıllıktır.Binanın kaçak kısımları bulunmaktadır.Zemin 34 m2, 1.ve2.katlar 38 m2 brüt alana sahiptir.Projeye göre bina toplam 68m2 iken yerinde 110m2 brüt alana sahiptir.yapı ruhsatı düzenlenmiştir.
Zeminde salon, mutfak, banyo ve hol hacimleri , 1. ve 2.katta ki dairelerde 1 oda, salon, mutfak, banyo ve antre hacimleri bulunmaktadır.İç ve dış kapılar ahşaptır.Dairelerde kalorifer tesisatı mevcut değildir.Bina yapı yaşı ile orantılı artalama altı malzeme özelliklerine sahiptir. Binanın toplam brüt alanı 110,00 m2 dir.
Yüzölçümü : 35 m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Kumburgaz Uygulama İmar Planında kısmen blok nizam 4 kat yapılaşma şartı ile konut alanında kısmen de imar yolunda kalmaktadır.
Kıymeti : 231.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR