SAMSUN İCRA DAİRESİ

İlkadım/İlyasköy Mahallesi'nde bina icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944423
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : İLYASKÖY MAH. / RASATHANE
Kat Sayısı : 3
: 246
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/157075 ESAS
Muhammen Bedeli
:
114,319 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:50
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2016/157075 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 953 Ada, 6 Parsel, İlyasköy Mahalle, Gebi Mevkii, kargir ev, betonarme karkas bina niteliğindedir. 1/1000 uygulama imar planında, kentsel dönüşüm içinde kalmakta, konut alanı E1,40 imar planı içerisinde olup, afete maruz bölgeye isabet etmektedir. Uygulama imar planı yapılaşma hakkı mevcut, imar uygulaması yapılmadan imar durumu düzenlenemez. Arsa üzerinde 3 katlı bina mevcuttur. Bina toplam 246 m² alana sahiptir. Bina meskenlerden oluşmaktadır. kat planlarında; meskenler 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc'den oluşmaktadırlar. Halen mesken olarak kullanılmamaktadır. bina merdivenleri mozaik kaplamadır. Binanın dış cephesi kısmen sıvalı ve boyalı iç kısımların boya ve sıvaları harap olmuş, kapı ve pencereler ahşap doğrama olup, çok eskidir. 40-50 yıllık binadır. Çevresinde düzensiz ve ruhsatsız yapılaşma vardır. şehir merkezine 1100 metre mesafededir. Aşağıbali caddesi ve Göğüs Hastalıkları hestanesine yakın bölgede yer almaktadır. Taşınmazın önünden şehir içi ana yol geçmektedir. belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. arsa birim m² değeri 500 TL'dir. bina 3. sınıf A grubu yapı cinsindedir.
Adresi : Fatih Mahallesi Göktürk Sokak No:68 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 92,06 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 114.319,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İmarlı
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/157075 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR