IĞDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Iğdır Merkez'de 5 katlı bina mahkemeden satılıktır

IĞDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128791
Şehir : Iğdır / Merkez
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / IĞDIR
Kat Sayısı : 5
: 611
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
5,556,600 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Iğdır Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 2 Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
IĞDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2016/5 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : IĞDIR İl, MERKEZ İlçe, KARAAĞAÇ MAHALLESİ 922 Ada No , 1 Parsel No , 611 Yüz Ölçümü, Arsa vasıfllı,Iğdır İl, Merkez İlçe, Bilirkişi Raporuna Göre: Taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+5 normal kattan oluşan bir yapı olduğu, Zemin katının inşaat çekmelerinden sonra yaklaşık 490 m² alanlı ve zemin katının ve 1.normal katın muhtelif işyerleri olarak faal halde kullanıldığı. Diğer katların ise büro vb tarzı yapılmış olduğu, 1.normal kattan üst katlara çıkış merdiveninin önüne demir kapı yapılmıştır. Taşınmaz köy duraklarına çok yakın bir bölgede, özellikle köylülerin yoğun bir şekilde alışveriş yaptığı bir noktadadır. Belediye Meydanına ve Hükümet Konağına yaklaşık olarak 200 metre mesafededir.Etrafında yoğun yapılaşma ve ticari sirkülasyon olan kıymetli bir bölgede bulunmaktadır. kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır. Tapu Müdürlüğünde projesi yada bağımsız bölüm listesi bulunmadığı, ayrıca kat mülkiyet yada kat irtifak tapusu olmadığı öğrenilmiştir. Söz konusu yapının zemin katında bulunan işyerlerinin bir kısmının ana yola bir kısmının ara yola cepheli olduğu da göz önünde bulundurularak, zemin katta bulunan işyerlerinin değerinin yaklaşık 5.000 TL/m² civarındadır. Arsa olarak taşınmazın o bölgedeki 1 m²sinin değerinin keşif tarihinde yaklaşık olarak 3.500,00 TL civarındadır.
İmar Durumu: Bitişik nizam beş kat ticaret + konut tahsislidir.
Adresi :
Yüzölçümü : 611 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 5.556.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Iğdır Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 2 Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR