POZANTI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık yığma bina ve arsası (Hisse satışı)

POZANTI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873031
Şehir : Adana / Pozantı
Semt-Mahalle : AŞÇIBEKİRLİ MAH. / GÖKBEZ
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

5 AĞUSTOS 05.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40451 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
POZANTI BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ - POZANTI/ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POZANTI İCRA DAİRESİ
2018/39
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre:Taşınmaz tapu kaydında tarla niteliği yazılı ise de,cins değişikliği yapılmadığı anlaşılan taşınmaz imarlı arsa niteliği görünmektedir.Taşınmaz Pozantı - Çamardı karayolu güzergahında,ana arterin sağ tarafındaki Sezer Otelden geriye dönülerek,sulama kanalının üzerindeki stablize yoldan gidilmektedir.Civarda yazlık yapılaşmaların bulunduğu tespit edilmiştir.Satış konusu taşınmazın ilçe merkezine uzak olan mesafesi,uygun imar ve ulaşım durumu,bahçeli yerleşim alanı civarında oluşu gibi etkenler ışığında değer tespit edilmiştir.Taşınmaz üzerinde yazlık mesken olarak kullanıldığı anlaşılan 60 m2 oturumlu tek katlı üzeri oluklu sac kaplı basit bir yığma bina bulunduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz üzerinde 20 adet muhtelif cins ve yaşta ağaç bulunmaktadır.Taşınmaza ilişkin diğer hususlar dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.TAŞINMAZIN TAMAMI 576 M2 OLUP BORÇLUYA AİT 300 M2 SATILACAKTIR.
Adresi : Adana İli Pozantı İlçesi Aşçıbekirli Mah.Fenese Mevkii 164 Ada 8 Parsel
Yüzölçümü : 300 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planı içinde Ayrık İkiz İki Kat Nizam (Aİ-2) ve TAKS=0.20 KAKS=0.40 olarak planlıdır
Kıymeti : 40.451,04 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POZANTI BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ - POZANTI/ADANA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR