ÇİFTELER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık yığma bina ve arsası

ÇİFTELER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875105
Şehir : Eskişehir / Mahmudiye
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / MAHMUDİYE
: 298
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/99 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
30245 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Çifteler Belediyesi Düğün Salonu, Çifteler

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇİFTELER İCRA DAİRESİ

2018/99 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zemin tipi: Ana Taşınmaz, Eskişehir İli, Mahmudiye ilçesi, Yeni Mah. Mezarlık Civarı Mevkii, 400 ada 3 parsel, 298,47m², Arsa nitelikli taşınmaz.
Yeni Mahalle Çamlıca Caddesi ve Şht.Tğm.Güner Çakar Sokak köşesindedir, Mahmudiye ilçe mezarlığı karşısındadır.Parsel üzerinde, Çamlıca caddesi cephesinde 112,00 m2 alana oturan tek katlı sıvasız tuğla ve ytong karışımı yığma bina bulunmaktadır, depo olarak kullanılmaktadır, çatısı kiremit kaplıdır, duvarları sıvasızdır,yapı oldukça bakımsızdır.Parselin çevresi 1,80 m yüksekliğinde ytong duvar ile çevrilidir.
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Mahmudiye Belediye Başkanlığının 13/08/2018 tarih ve 17402051-310-5.1.-378 sayılı yazısı ile : " imar planında ( A-2) ayrık nizam 2 kata müsaadeli konut alanı olup, yeşil alan ve sit alanı içinde değildir. " olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 30.245,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Çifteler Belediyesi Düğün Salonu, Çifteler
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/99 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018
(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR