GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık yapı ve arsası

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873497
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Kat Sayısı : 4
: 494
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/88267 Esas
Muhammen Bedeli
:
2307585 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/88267 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Emek Mah. 3. Çatalkoz Mevkii, 841 Ada, 3 Parsel,
Özellikleri: Bilirkişi Raporuna göre Taşınmaz parsel Emek mahallesi etrafında 2 ve 3 katlı dubleks yapıların bulunduğu şehrin elit ve maddi durumu iyi olan şahıslarının tercih ettiği bölgededir. Doğusunda Akıl Küpü Kreş ve Anaokulu ve Minik Mucitler kreşi, Kuzey batısında Ahmet Erkul Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, 150 metre batısında Eczacılar odası, 150 metre doğusunda Fadıloğlu İmam hatip orta okulu, 300 metre kuzey doğusunda Yasemin Erman Balsu Anadolu lisesi bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yakın çevresinde park, Okul, Camii vs bulunmakta olup, Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Caddeye ve Bulvarlara yakın olup, raylı sistem, dolmuş ve otobüs duraklarına yakın olması nedeniyle ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması, ana yola cepheli olmaması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması olumlu unsurlar, iskan belgesinin olmaması olumsuz unsurlarıdır. Taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Yapı bodrum kat + zemin kat + 1 normal kat ve çatı olmak üzere 4 katlı Betonarme karkas olarak yapılmış, bodrum kat 210,00 m² olup, havuz, kazan dairesi,garaj ve müştemilat bulunmaktadır. Taban döşemesi seramik, duvarları ince sıva üzeri boyalıdır. Zemin kat 210,00 m2 olup, 3 oda+salon+mutfaktan ibarettir. Islak zeminler seramik, oda tabanları ahşap parkedir. Duvarlar yağlı boya ve kısmi olarak kağıt kaplamadır. 1.kat: 210 m2 olup 5 oda+ çamaşır odası, mutfak ve balkondan ibarettir. Oda tabanları laminant parke ıslak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak dolaplar ahşap, pencereler çiftcam pvc, mutfak tezgahı mermerdir. Koridor duvarları yağlı boya, oda duvarları ise; kağıt kaplamadır. Çatı katında ise 25 m2 alanlı kapalı geniş bir balkon, 30m2 ebadında ve 6m2 ebadında oda mevcuttur. Yapı yaklaşık 15 yıllık olup bakımlı olması nedeniyle yıpranması %10 dir. Bahçede çeşitli süs bitkiler, ağaçlar, çim bulunmaktadır. Halihazır durumda zemin katı fitness ve spor merkezi olarak diğer katların ise mesken amaçlı kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Emek Mah, 19072 Nolu Sok.360 Fit Fitness Ve Spor Merkezi Şehitkamil/GAZİANTEP
Yüzölçümü : 494,57 m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı ayrık nizam iki katlı konut yapı adasına gelmekte E: 0,30 KAKS: 0,65
Kıymeti : 2.307.585,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/88267 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/10/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR