DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık imalathane, bina ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00839616
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : GÜMÜŞÇAY MAH. / GÜMÜŞLER
: 1632
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7078 Esas
Muhammen Bedeli
:
763355 TL
Birinci Satış Günü
:
21.09.2018 09:45
İkinci Satış Günü
:
19.10.2018 09:45
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ
2016/7078 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçesi Gümüşçay Mah. 716 Ada, 1 Parsel de kayıtlı tapuda arsa cinsinde geçen ancak üzerinde tuz imalathanesi bulunan taşınmaz,Parsel üzerinde tek katlı kaçak,imar durumuna uygun olmayan demir profilden yapılmış çelik konstrüksiyon çatı üzeri galvanizli saç kaplama olan basit yapı vardır.Bina 340 m2 dir.Binanın zemin kaplamaları beton içi ve dış kısımları sıvalı bazı kısımlarında PVC asma tavan yapılmış bina içinde iki bölüm olarak PVC doğramalarla oda konumlu birimler vardır.Bina yaklaşık 25-30 yıllık bir yapı olup bina içinde tuz imalatı yapıldığından rutubetten yıpranmış durumdadır.Binanın arka kısmında işçilerin kaldığı basit yapılmış yığma nitelikli yapı olup 60 m2 alanlıdır.Binanın ön cephesinde profil iskeletli üzeri galvanizli saç örtülü 300 m2 büyüklüğünde yanları açık gölgelik gibi basit yapı vardır. Parselin bahçesinde su yumuşatma havuzu,tuz eritme havuzu ile eritilmiş tuzlu su tankları vardır. Binanın arka tarafında basit inşaat malzemeleri ile yapılmış wc, lav. Gibi yapılar olup çok bakımsız ve eskidir.Taşınmazın yakınlarında Karaçay deresi,Funika Holding fabrika ve yönetim binaları ile fabrika yapıları vardır. Fabrika fazla yapılaşma olmayan bir bölgede İzmir- Denizli karayoluna yakın durumdadır. Ulaşımı kolaydır. Belediyenin Aydem ve PTT'nin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Gümüşçay Mah. Sakarya Cad. 4003 Sok. No:15 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : 1.632 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında olup 3 kat inşaat izni verilmektedir. Ön bahçe mesafesi 5 mt. Yan bahçe mesafesi 3 mt dir.
Kıymeti : 763.355,00 TL (İmalathane+ İşçi Binası+Bina önündeki saç örtüler ile arsa)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/09/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 19/10/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7078 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR