İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Bornova'da 2 katlı bina

İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00846348
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 318
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 02.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3314 Esas
Muhammen Bedeli
:
850000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
16.11.2018 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 8. İCRA DAİRESİ
2017/3314 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, 3466 Ada, 17 Parsel, ERGENE Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde yer alan bina kırmızı renkli okla işaret edilerek gösterilmiştir. Taşınmaz üzerindeki ana yapı B.Arme kolonlu, tuğla duvarlı , Bodrum+zemin+2 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Projesine göre Bodrum kat dükkan, normal katlar mesken olarak projelendirilmiş isede keşif günü tüm katların Mesken tarzında olduğu. Yapının Bodrum ve zemin katı iskane açık,1.ci katın dış kapı ve pencereleri takılmış haliye natamam, 2.ci katın ise iç ve dış kapı pencereleri henüz takılmamış haliyle na tamam vaziyette olduğu. Ayrıca 2.ci katın plan ve projeye dayalı olarak yapılmayıp kaçak durumda olduğu saptanmıştır. Mesken daireler üç oda, salon, mutfak, wc, banyodan ibaret , salon ve odaların tabanı lamine parke, diğer yerleri seramik kaplı, iç kapı ve pencereleri ahşap, dış kapı ve pencereleri PVC doğramalı ( zemin kat Alüminyum doğramalı) , Bodrum ve zemin katın dışları demir parmaklıklı İskane açık Bodrum ve zemin katın iç duvarları saten boya ve badanalı olduğu, tavanları kartonpiyerli.sağ taraftaki resimlerde görüldüğü gibi mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı, mutfak, wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı , sol taraftaki resimlerde görüldüğü gibi banyoda Hilton lavabo, klozet ve duşa kabin yer almakta olduğu.Elektrik ve suyu mevcut olan ana yapının onaylı projesine gore Bodrum katı :82m2, normal katları 98m2 alanlı olduğu. Yasal olan Bodrum+zemin+1.ci katın toplam : 278m2 alanlı, kaçak durumdaki 2.ci katın: 98m2 alanlı olduğu. Hali hazır durumda %20 oranında yıpranmış her türlü Belediye hizmetlerinden istifade edişi, 245mt ilerisinde Özdar Caddesi, 235mt ilerisinde Barbaros Caddesi , 455mt ilerisinde ErsoyCaddesi , 240-300mt ilerisinde Gülsafa kapancıoğlu Anadolu Lisesi ve İhsane Tuna Davranoğlu İlk Öğretim okulu, 400mt ilerisinde Evka 4 spor tesisleri, 590mt ilerisinde Ali Güner Yeşilbağ ilk öğretim okulu ve Evka 4 aile sağlığı merkezinin yer almakta Bodrum+zemin+2. Normal katlı yapı.
Adresi : 1011 Sok No:18 Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 318 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında ikiznizam 2 kat inşaat müsadeli imar durumlu
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 775 sa ka ve 34. md.ye tabidir
1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 16/11/2018 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3314 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR