DENİZLİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık bina ve müştemilatı

DENİZLİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875179
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ESKİHİSAR MAH. / SÜMER
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 Satış
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Denizli Adliye zemin kat Hukuk Mahkemeleri ön büro tarafında 2 nolu oda yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Eskihisar mh. 1956 Ada, 9 Parsel sayılı, tapu kaydına göreanataşınmazın niteliği ev ve arsadır. Üzerindeiki ayrı yapı vardır. İç kısımdaki yapı 3 katlı, alt iki katı betonarmekarkas, üstkatı yığma tarzdadır, üzeritavanlı, çatı örtülüdür, binalar ruhsatsızdır. Zemin kat: 75 M2, antre, 2 oda, mutfak,banyo,wc, kapı ve pencereler ahşap,giriş kapısı demir, duvarlar plastik badana, zeminler kısmen rabıta ve mozaik meskendir. 1.katı: 75 M2,antre, 2 oda, mutfak,banyo,wc, kapılar ahşap, pencereler PVC, duvarlar plastik badana, zeminlerkısmen rabıta-seramik, meskendir. 2.kat(üst kat): 75 M2, antre,2 oda,mutfak,banyo,wc, kapı-pencereler ahşap, duvarlar plastik badana, ahşap tavanlı, zeminler kısmen beton ve rabıta, fazlaca yıpranmış, meskendir.Ön yola cepheli yapı:2 katlı betonarme, karkas, 40 M2alanlı,her katta küçük daire şeklindekapı pencereleri ahşap, giriş kapı demir, plastik badanalı,üzeri basitçatı örtülüdür,ayrı ayrı mesken olarak kullanılmakta, kapı-pencereleri yıpranmıştır.İç kısımdakiyapı 35-40 yıllık, öndeki bina 20-25 yıllık, soba ısıtmalıdır.Ankara karayoluna, Koçtaş AVM ne yakındır,alt yapı hizmetleri tamdır.
Adresi : Karşıyakamh. 2431 Sk. No. 18 Denizli
Yüzölçümü : 176 m2
İmar Durumu : Konut alanında, ayrık nizam, iki kata izinli bina yük: imar yön.28.madde, ön bahçe:5 mt, komşu ve arsa mes: 3 mt.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : --
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Denizli Adliye zemin kat Hukuk Mahkemeleri ön büro tarafında 2 nolu oda yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri gerekir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri gerekir, aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİY.nın 133.md.gr.ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme gerek kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları, ayrıcatebligatyapılamayan ilgililere ve taraflara İİK.nun127.maddesine göretebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur. 09/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR