SOLHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsası

SOLHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873055
Şehir : Bingöl / Solhan
: 2441
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
473383 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Solhan Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası Solhan/BİNGÖL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOLHAN İCRA DAİRESİ
2018/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bingöl İl, Solhan İlçe, 193 Ada, 13 Parsel, Yenimahalle, Leylegan Mevkii, Taşınmaz Bingöl ili, Solhan ilçesi, Leylegan Mevkii, 193 Ada ve 13 nolu parseldedir. 2.441,21 m2 alana sahip arsadır. Arsa üzerinde tek katlı, çatılı dükkan tarzı sıvalı, boyalı, sac çatılı bir adet yapı bulunmaktadır, dükkan yaklaşık 20 m2'lik alana sahiptir. Yine dükkan ile aynı hizada zemin+3 katlı inşaat halinde bir bina bulunmaktadır, binanın alanı yaklaşık 200 m2'dir, (200 m2x(4 katlı) =800 m2) binanın betonarme kısmının briketten duvarları örülmüştür, binanın tamamlanma oranı %39'dur. Yine inşaat imalatı ile aynı durumda tek katlı, 110 m2'lik bir ahır inşaatı bulunmaktadır. Elektrik, ulaşım, altyapı ve su hizmetlerinden faydalanmaktadır. Dükkan olarak kullanılan yapı, prefabrik yapı ve sanayi tipi dükkanlar 2. sınıf B grupu yapıdır. Bina inşaatı ile ahır inşaatı 3. sınıf A grubu sınıfında yapılardır.
Adresi : Yeni Mahalle Solhan/BİNGÖL
Yüzölçümü : 2.441,21 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 473.383,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Solhan Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası Solhan/BİNGÖL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR