SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsası

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862173
Şehir : Hatay / Samandağ
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/287 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
501,700 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 14:50
İkinci Satış Günü
:
29.11.2018 14:50
Satış Yeri
:
CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2017/287 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA: Hatay İli, Samandağ İlçesi, Alevışık Mah. Bostan Mahmut ve Kamil mevkii, 5600 parsel, 153,00 yüzölçümlü, Arsa ana taşınmaz niteliğindeki, tam hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA: Taşınmaz tapu kayıtlarında arsa vasfında olup, üzerinde bir yapı mevcut olduğu, Alevışık Mahallesi dahilinde yerleşim merkezi içinde yer aldığı ve belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanabilir konumda olduğu, taşınmaz Samandağ İlçesi, 47. Sok. ara cadde üzerinde olup Samandağ merkezine 850 m, Kaymakamlık lojmanlarına 130 m, Samandağ Belediyesine 250 m, mesafededir. Bölge sosyo ekonomik olarak, orta ve üst düzey yerleşim alanı içindedir. Taşınmaz imar planı içinde üzerinde herhangi bir tarımsal faalyet mevcut değildir. Üzerinde bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşan taban alanı 140 m² olan 3A yapı sınıfında bina mevcut olduğu, bina ekmek fabrikası olarak kullanıldığı, bodrum kat; yerler karo kaplı sıvasız ve boyasız, zemin katta yerler karo kaplama boyalı, 1. 2.3. normal katlar yer döşemesi yapılamamış, boyasız vaziyettedir. Dış boya tamamlanmamış, etrafı iskan halinde olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu : İmar planı içinde konut alanı olarak plandığı, uygulama imar planında kadastrol parsel konumunda olup bitişik beş kat (B-5) yapı nizamında, yoldan çekme mesafesi 1.5 m ve arka bahçe çekme mesafesi en az 3 m dir.
Kıymeti : 501.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 29/11/2018 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ HATAY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/287 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR