SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00802142
Şehir : Samsun / Canik
Semt-Mahalle : HASKÖY MAH. / CANİK
Kat Sayısı : 3
: 403
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 14.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/104338 ESAS
Muhammen Bedeli
:
391984 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.09.2018 11:00
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı 9.İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/Aİlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ

2017/104338 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Canik İlçe, 4295 Ada, 8 Parsel, Hasköy Mahalle/Köy, Taşınmazın tapuda ana taşınmaz niteliği Arsa olup, Canik Belediye sınırları içinde yer almaktadır.310.Sokağa cephe bulunmaktadır.Çevresinde yapılaşma tamamlanmamış olup etrafında boş arsalar bulunmaktadır.Topoğrafik olarak kısmen eğimli bir arazi yapısına sahiptir.Arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 1 adet 3 katlı betonarme bina bulunmaktadır.3 katlı binanın tamamı konut olarak kullanılmaktadır.Dış cephesi sıvalı ve boyalı, pencere doğramaları plastik doğramadır.Yapı 3.Sınıf A grubuna girmektedir. Taşınmazın arsa değeri ve üzerindeki bina değeri ayrı ayrı hesaplanarak değeri tespit edilmiştir Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Hasköy mahallesi muhtarlığına 350 m, Müftü Acar Camiine 800 m, Hasköy Cumhuriyet İlköğretim Okuluna 700 m,Yeni Samsun Bulvarına 290 m,Canik Belediyesi Meşe Tesislerine 1,4 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaz Tam hisseli olup Taşınmazın 161 m2'lik kısmında Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) lehine şerh bulunmaktadır. Taşınmaz bu haliyle satışa arz edilmiştir.

Adresi : Hasköy Mah.310.Sok. Canik / SAMSUN

Yüzölçümü : 403,65 m2

İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planı içinde konut alanı blok nizam 3 kat

Kıymeti : 391.984,55 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Taşınmazın 161 m2'lik kısmında TEK lehine irtifak hakkı şerhi vardır.

1. Satış Günü : 24/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 04/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı 9.İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/Aİlkadım / Samsun -

---------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/104338 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR