TORBALI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00798952
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / TORBALI
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 91
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 06.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2015 TLMT
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.07.2018 11:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADLİYE SARAYI 3.KAT MÜZAYEDE SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI İCRA DAİRESİ
2017/2015 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydı:Zemin tipi Kat mülkiyeti, Zemin no:92238934 ,İzmir İli, Torbalı ilçesi ,Ertuğrul Mahallesi ,Kırlar Mevkii, , 67 cilt, 6586 Sayfa no , 663 Ada, 6 Parsel , 294,00 m2, Ana Taşınmaz Nitelik :Üç katlı Betonarme Bina ve Arsası, Blok/Kat/Giriş-B.B.No: -/Zemin/ -(Bağ. Böl.No:1), Arsa Pay/Payda: 1/3, Bağ.Böl.Nitelik: Mesken,Taşınmaz üzerinde yer alan ana yapı B.arme Kolonlu , tuğla duvarlı, zemin+2 normal katlı ve üç mesken daireli olarak inşa edilmiş olduğu görülmüştür.Mesken daire 3 oda, salon, mutfak ,wc, banyodan ibaret, iç ve dış kapı ve pencereleri ahşap doğramalı , dış kapı ve pencereleri demir parmaklıklı, salon ve odaların tabanı ahşap tahta, sulu hacimleri seramik kaplı, iç duvarları boya ve badanalı, mutfakta banko altı ve üstü ahşap mutfak dolaplı ve mermer bankolu, mutfak, wc,banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, banyoda lavabo ,klozet ve küvet yer almakta olduğu.Elektrik ve suyu mevcut olan mesken dairenin 91 m2 alanlı ve %25 yıpranmalı durumda olup keşif günü boş durumda olduğu tesbit edilmiştir.Tesbit konusu mesken dairenin hali hazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi oluşu, her türlü Belediye hizmetlerinden iyi biçimde istifade etmekte oluşu, sokak cepheli durumda oluşu, 810 mt ilerisinde İzmir-Aydın Karayolu, 1320 mt ilerisinde Torbalı Anadolu Lisesi yer almakta oluşu, Çarşıya ve pazara uzak oluşu tespit edildiği belirtilmiştir.
Adresi : İzmir ili, Torbalı ilçesi, Ertuğrul Mahallesi, 5596 sokakta 5 kapı nolu zemin katındaki 1 nolu mesken dairedir.
Yüzölçümü : 294,00 m2
Arsa Payı : 1/3 (Arsa pay/payda)
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut Torbalı Belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünün 16/11/2017 gün ve 19182 sayılı yazılarına göre tespit konusu ana taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında ayrık nizam 3 kat inşaat müsaadeli kısmen yol olarak belirlenmiş imar durumlu olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/06/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/07/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : TORBALI ADLİYE SARAYI 3.KAT MÜZAYEDE SALONU TORBALI/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK nun127.md. gereğince, İşbu satış ilanının, gazetedeyayınlanan ve elektronik ortamda yapılan ilanı, tapuda adresi olmayanlarve tüm ilgiler için, tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2015 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR