ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsa (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00806758
Şehir : Afyonkarahisar / Şuhut
Semt-Mahalle : İPLİK MAH. / ŞUHUT
: 255
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 19.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/225 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
347500 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2018 15:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE KONFERANS SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞUHUT
İCRA DAİRESİ
2016/225 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 253 Ada, 1 Parsel, İPLİK Mahalle/Köy, ARSA:Şuhut ilçesi iplik mahallesinde ulu cami ve pamuk sokakların kesiştiği köşe parselde yer almaktadır.Düz bir topografik yapıda olup çevresinde,Jeolojik-topoğrafik aykırılık taşıyan arazi şekli ve heyelan,toprak akması,kaya düşmesi vs gibi tehlike yoktur.Çarşı merkeze 100 Metre mesafededir.İmar planı içerisinde olup bitişik nizam 3 kat ticari alanda kalmaktadır.
3 KATLI BİNA:250,00 m2 taban alanlı ve betonarme karkas sistemlie inşa edilmiş,bodrum,zemin ve birinci normal katlardan ibaret bu bina ,31-40 yıllıktır.Bodrum kattan terasa kadar tüm katlar ikiye ayrılmış durumdadır.Gün ısı sistemi ile sıcak su elde edilmektedir.
BODRUM KAT:Her iki daireden merdivenle bağlantılı olup,ayrı ayrı depo olarak kullanılmaktadır.
ZEMİN KAT:Yukarı katlara çıkılan merdiven evleri dışındaki alan:her iki hisse sahibi sahibi tarafından da dükkan ve üst daireler için ısıtma merkeze olarak kullanılmaktadır.
BİRİNCİ KAT:3 oda 1 salon,mutfak,banyo+WC den ibarettir.Binada lüks artırıcı malzeme ve işçilik yoktur.halen kullanılmakta olup tabanlar komple ahşap kaplamadır.kapı ve pencere pvc doğramadır.Elektrik ve suyu vardır.Çift balkonludur.
TERAS:İki sokağın birleştiği köşede,takriben 25 m2 alanlı,demir profillerle kurulan sistemin sinüzoidal sac levhalarla kapatılması ile elde edilmiş kapalı alan olup,her iki daireye ortak hizmet etmektedir.
Adresi :
Yüzölçümü : 255,50 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu :var
Kıymeti : 347.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : BELEDİYE KONFERANS SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 253 Ada, 4 Parsel, İPLİK Mahalle/Köy, TAŞINMAZ:İPLİK MAHALLESİ PAMUK SOKAKTA YER ALMAKTADIR.Düz bir topoğrafik yapıda olup çevresinde, jeolojik-topoğrafik aykırılık taşıyan arazi şekli ve heyelan,toprak akması,kaya düşmesi vs gibi tehlike yoktur.Her türlü ses ve görüntü kirliliğinden uzak çarşıya çok yakındır.
METRUK BİNA:Her ne kadar tapu kaydında avlulu karpir ev vasıflı görünüyor ise de keşif sırasında 47,20 m2 taban alanlı,tek katlı,ahşap destekli taş ve tuğla duvarlı yaklaşık 13 m uzunluğunda ve 1,5 m eninde bir avlu ile ulaşılabilen bu binanın terk edilmiş ve çok yıpranmış halde olduğu ,tekrar kullanılabilir duruma getirilebilmesinin eziyetli ve masraflı olacağı bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi :
Yüzölçümü : 86,00 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : VAR
Kıymeti : 43.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 19/07/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : BELEDİYE KONFERANS SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/225 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR