BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina hissesi

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874731
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ÇİFTEHAVUZLAR MAH. / KÜPLÜPINAR
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13538 ESAS
Muhammen Bedeli
:
72120 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2016/13538 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, OSMANGAZİ İlçesi, ÇİFTEHAVUZLAR Mahallesi, 1531 Ada No, 19 Parsel No, 96,00 m2 Yüz Ölçümlü, AVLULU KARGİR EV Ana Taşınmaz Nitelikli Taşınmazın 1/3 Hissesi.
Özellikleri : Kıymet Takdiri yapılması istenilen ve 1/3 hissesi borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Çiftehavuzlar Mahallesi, Cihan Sokak, no: 20 adresindeki 96,00 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın bir kısmı üzerine zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet binadan ibarettir. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1’ er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 1 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları seramik ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu, ön dış cephe duvar yüzeyleri fayans ile kaplı, yüksek eğik çatılı ve üzeri trapez kesitli alüminyum paneller ile örtülüdür. Yerinde yapılan ölçümlerine göre, binanın zemin katının inşaat taban alanı 80,00 m2. ve sokağa yapılan çıkmalardan dolayı normal katlarının beherinin 86,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; 80,00+(2 kat*86,00) = 252,00 m2. dir. Parselin bina haricinde kalan kısımları, binanın arka (doğu) cephesinde avlu olarak bırakılmıştır.Halihazırda, zemin kattaki daire 1. kattaki daire ve 2. kattaki daire mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Daireler yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde benzer yapılmış olup, beher daire 2 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümlerinde üzerleri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş kapıları çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan binanın normal katındaki dairelerinin doğu cephelerinde 1’ er adet balkonu bulunmaktadır. Zemin kattaki daire doğalgazlı soba, normal kattaki daireler ise doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Kanalboyu Doğusu Sağlıklaştırma Dönüşüm Amaçlı Uygulama İmar Planı kapsamında kısmen yolda, kısmen E: 1.20, Hmax.: 9,50 m. Blok nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 72.120,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası 2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13538 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR