BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina hissesi

BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872805
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : HACİVAT MAH. / ARABAYATAĞI
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 215
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/6629 ESAS
Muhammen Bedeli
:
163039 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
3. İCRA DAİRESİ
2013/6629 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi , Hacıvat Mahallesi , tapunun 6754ada,5sayılı parselinde , 100.82m2 yüz ölçümünde ve ana taşınmazı arsa vasfı ile kayıtlı taşınmazın 9132/10082 payı(91.32m2) Borçlu adına kayıtlıdır.
Tapu kaydında taşınmazın vasfı arsa olarak belirtilmekte ise de taşınmaz üzerinde zemin , birincive ikinci normal kat olmak üzere 3 katlı bina bulunmaktadır.
İmar Durumu:
Yıldırım Belediyesi İmar ve ŞehircilikMüdürlüğünün 04.07.2017tarih ve E.5656-15861sayılı yazıları ileBursa İli, Yıldırım İlçesi , HacıvatMahallesi , 6754 ada,5 sayılı parselde kayıtlı taşınmazında içinde bulunduğuBölgenin Yıldırım Belediye Meclisinin 01.07.2015tarih ve 2015/96 sayılı kararı ile Kentsel Dönüşüm alanı ilan edilmişolup, Bölgedekiİmar Uygulamasının durdurulmuş olduğubildirilmiştir.
Taşınmazın Bursa İli, Yıldırımİlçesi, Hacivat Mahallesi , B240. Sokak 4 kapı numarasında , Tapunun6754ada , 5 sayılı parselindeve üzerinde Betonarme inşaat tarzında yapılmış , dış cephesi cam seramik kaplı , Beton Teras çatılı ve Demir doğrama giriş kapılı Zemin , birinci ve ikinci normal kat olmak üzere toplam üç katlı mesken vasıflı taşınmaz olduğu görülmüştür.
Zemin kat Salon , 2 oda , mutfak banyo, tuvalet mahallerinden ibaret65m2 alanlı , daire giriş kapısı çelik , iç kapı doğramaları ahşap mobilya kapı doğraması , pencereler PVC plastikdoğrama , yer döşeme kaplaması mutfak ,banyo , tuvalet gibi ıslak mahaller seramik döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , mutfak tezgah ve dolapları mevcut ,müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalıdır.
Birinci ve ikinci kat Daire :Benzer durumdaki diarelerSalon , 2 oda , mutfak banyo, tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret75m2 alanlı , daire giriş kapısı çelik , iç kapı doğramaları ahşap mobilya kapı doğraması , pencereler PVC plastik , doğrama , yer döşeme kaplaması mutfak ,banyo , tuvalet gibi ıslak mahaller seramik döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , mutfak tezgah ve dolapları mevcut , müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalıdır.Halihazırda Binadaoturan bulunmamaktadır.
Taşınmazın çevresi kıymet takrine konu olan taşınmaza benzer özelliklerde 3 katlı ruhsatsız olarak yapılmışmesken binaları ilemeskun , şehir merkezine uzakmesafede olmakla beraber toplu ulaşımaraçları ile şehir merkezine ulaşımın mümkünolduğu, Belediye ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksizolarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcutolanbir bölgede bulunmaktadır.
Tapuda taşınmazın9132/10082 payı(91.32m2) Borçluadınakayıtlı olduğundan ;
Borçluadına isabet eden kısmın Değeri,163.039.08TL olmaktadır.SADECE BORÇLUNUN HİSSESİ SATILACAKTIR.
Adresi : Yukarida belirtilmiştir.
Kıymeti : 163.039,08 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan:İmarın iptaline ilişkin Bursa Yıldırm Belediyesinin idare mahkemesinin kararı mevcutur.
1. Satış Günü : 03/12/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İşbuilantapudaadresibulunmayanve/veya tapudakayıtlıadreslerindebulunamayanilgililere İİK. nun 127. maddesigereğince tebliğyerine kaimdir

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/6629 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR